Передмова
Судові та правоохоронні органи - Організація судових та правоохоронних органів |
Передмова
Навчальна дисципліна «Організація судових та правоохоронних органів» дає загальну, вихідну інформацію про державні та недержавні органи, що здійснюють правоохоронну діяльність. Коло таких органів досить широке. Традиційно до них належать суд, прокуратура, органи досудового розслідування, органи юстиції, органи внутрішніх справ, органи Служби безпеки, адвокатура, нотаріат.
Мета вивчення даної дисципліни — дати майбутнім юристам чітке уявлення про те, як формуються ці органи, яка їх система, який вони мають склад і структуру, якими є принципи їх організації, які функції вони виконують, яким є статус осіб, як вони взаємодіють один з одним, іншими державними та громадськими організаціями, яке їх соціальне призначення. Особлива увага приділяється судам, оскільки вони наділені повноваженнями по здійсненню судової влади.
Навчальна дисципліна «Організація судових та правоохоронних органів» за своїм предметом є базовою, оскільки дає знання, без володіння якими неможливе якісне засвоєння матеріалів наступних навчальних курсів. Вона також є дисципліною, де викладаються матеріали, які не охоплюються предметом інших навчальних курсів.
У курсі вивчаються організаційноправові питання функціонування судів та інших правоохоронних органів. Опанування цими знаннями дозволяє більш глибоко вивчати процесуальну діяльність вказаних органів у курсах цивільного, кримінального, господарського та адміністративного процесів.
Одна з особливостей цієї дисципліни полягає в тому, що від тих, хто її вивчає, вимагається засвоєння численних нормативних актів. У цілому студенту доводиться мати справу з декількома десятками нормативних актів різного рівня починаючи від Конституції України, міжнародних актів та міжнародних договорів, обов’язкових для України, законів і
Підручник розрахований на студентів вищих юридичних навчальних закладів IV рівня акредитації.
< Попередня Наступна >