Головне меню

3.3. Колегії органів прокуратури

Судові та правоохоронні органи - Організація судових та правоохоронних органів
89

3.3. Колегії органів прокуратури

У Генеральній прокуратурі України, прокуратурі АР Крим, прокуратурах областей, міст Києва та Севастополя (на правах обласних), військових прокуратурах регіонів, військовій прокуратурі Військово­Морських Сил України (на правах обласних) утворюються колегії.

Колегії в органах прокуратури є дорадчими органами, рі­шення яких реалізуються наказами відповідних прокуро­рів.

У Генеральній прокуратурі України утворюється колегія у складі Генерального прокурора України (голова колегії), його першого заступника, заступників, прокурора АР Крим, інших керівних працівників органів прокуратури. Персональний склад колегії затверджується Верховною Радою України за поданням Генерального прокурора України.

У прокуратурі Автономної Республіки Крим, прокуратурах областей, міст Києва і Севастополя, прирівняних до них прокуратурах утворюються колегії у складі відповідного прокурора (голови), його першого заступника, заступників, інших керівних працівників прокуратури. Персональний склад колегій затверджується Генеральним прокурором України за поданням відповідного прокурора.

У колегіях розглядаються найбільш важливі питання, що стосуються додержання законності, стану правопорядку, діяльності органів прокуратури, виконання наказів Генерального прокурора України, кадрові питання, заслуховуються звіти підпорядкованих прокурорів, начальників структурних підрозділів та інших працівників прокуратури.

На засіданнях колегій можуть заслуховуватись повідомлення і пояснення керівників міністерств, відомств, органів державного управління, нагляду та контролю, підприємств, установ і організацій, їх об’єднань, інших посадових осіб з приводу порушень законодавства.

Рішення колегій дов

одяться до відома працівників органів прокуратури. У разі розбіжностей між прокурором і колегією він проводить в життя своє рішення, але зобов’язаний доповісти про це Генеральному прокурору України. Чле­ни колегії можуть доповісти свою особисту думку Генеральному прокурору України, що може бути підставою для розгляду цих розбіжностей на колегії Генеральної прокуратури України.

 

 

< Попередня   Наступна >