Питання та завдання для самоконтролю.
Правова статистика - ПРАВОВА СТАТИСТИКА |
Питання та завдання для самоконтролю.
Дайте визначення поняття статистичних індексів.
Розкрийте суть індивідуальних та загальних індексів.
Розкрийте значення індексного методу для аналізу правових явищ.
В яких одиницях вимірять індекси?
Що таке індексована величина?
Охарактеризуйте методологічні принципи індексного методу.
Розкрийте поняття індексів кількісних та якісних показників.
Розкрийте особливості побудови загальних індексів злочинності та судимості.
Завдання 1. Маємо такі дані про кількість розглянутих кримінальних справ у місцевому суді: у січні — 20, лютому — 30, березні — 35, квітні — 40, травні — 45, червні — 50. Обчисліть індивідуальні індекси базисним способом.
Завдання 2. За даними завдання 1 обрахуйте індивідуальні індекси ланцюговим способом. Поясніть, коли на практиці застосовуються індивідуальні індекси, які обчислені базисним або ланцюговим способом?
Завдання 3. Розрахуйте базисні індекси за такими даними: у районний суд надійшло у І кварталі 100 цивільних справ, у II — 75, у III — 80, у IV — 90.
Завдання 4. За даними завдання 3 обрахуйте індивідуальні індекси ланцюговим способом. Поясніть, коли на практиці застосовуються індивідуальні індекси, які обчислені базисним або ланцюговим способом?
Завдання 5. Фізичний обсяг реалізованої продукції зменшився на 6 %, а товарообіг збільшився на 4 %. Обчисліть індекс цін.
Завдання 6. У 2002 р. розглянуто на 5 % більше цивільних справ у районному суді, ніж у 2001 р., а у 2001 р. на 15 % менше, ніж у 2000 р., а у 2000 р. — на 15 % більше, ніж у 1999 р. Чому дорівнює індекс зміни кількості розглянутих цивільних справ у 2002 р. порівняно з 1999 р.
< Попередня Наступна >