1.3.2. Накопичувальний фонд
Право соціального забезбечення - Теорія права соціального забезпечення |
1.3.2. Накопичувальний фонд
Ст. 78 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачає створення Пенсійним фондом Накопичувального фонду як цільового позабюджетного фонду. Адміністративне управління цим фондом буде здійснювати виконавча дирекція Пенсійного фонду.
Джерелами формування коштів Накопичувального фонду будуть: 1) страхові внески застрахованих осіб, що спрямовуються до Накопичувального фонду; 2) інвестиційний дохід, що утворюється внаслідок розміщення та інвестування коштів Накопичувального фонду в порядку, встановленому законом; 3) суми від фінансових санкцій, застосованих відповідно до закону до юридичних і фізичних осіб за порушення встановленого законодавством порядку нарахування, обчислення і сплати страхових внесків, що спрямовуються до Накопичувального фонду, та використання коштів Накопичувального фонду, а також суми адміністративних стягнень, накладених відповідно до закону на посадових осіб та громадян за ці порушення.
Сукупний інвестиційний дохід формуватиметься за рахунок:
1) прибутку, що отримується від інвестування пенсійних активів у цінні папери; 2) відсотків, що нараховуються на пенсійні активи, розміщені на банківських депозитних рахунках; 3) доходу від інших видів інвестування, дозволених законом.
Пунктом 5 ст. 70 Закону передбачено, що кошти Накопичувального фонду будуть використовуватися: 1) на інвестування з метою отримання доходу на користь застрахованих осіб; 2) оплату договорів страхування довічних пенсій або здійснення одноразових виплат; 3) оплату послуг компаній з управління активами; 4) оплату праці виконавчої дирекції Пенсійного фонду, пов'язаної з адміністративним управлінням Накопичувальним фондом, у тому числі на проведення тендерів, у порядку та розмірах, установлени
У Прикінцевих положеннях Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" не зазначено точну дату запровадження накопичувальної системи, а визначені умови, після виконання яких може бути прийнятий закон про запровадження Накопичувального фонду та запровадження перерахування страхових внесків до цієї системи. До таких умов належать: забезпечення виплати пенсій у солідарній системі в розмірі, передбаченому частиною 3 ст. 46 Конституції України (на рівні не нижчому від прожиткового мінімуму, встановленого законом); збалансованості бюджету Пенсійного фонду відповідно до міжнародних стандартів бухгалтерського обліку; створення інституційних компонентів функціонування накопичувальної системи пенсійного страхування.
У Законі підкреслено, що в Накопичувальному фонді обов'язково будуть брати участь особи, яким на час запровадження відрахувань до цього фонду не виповнилося: чоловікам — 40 років, жінкам 35 років. Добровільно в цьому фонді можуть брати участь особи у віці: чоловіки від 40 до 50 років, жінки — від 35 до 45 років. Не братимуть участі в цьому фонді чоловіки старші 50 років та жінки після 45 років. Максимальний розмір страхових внесків, будуть спрямовуватися до Накопичувального фонду, не може перевищувати сім відсотків суми заробітної плати (доходу).
< Попередня Наступна >