ВСТУП
Прокуратура - ПРОКУРОРСЬКИЙ НАГЛЯД В УКРАЇНІ |
ВСТУП
Навчальна дисципліна "Прокурорський нагляд" - невід'ємний елемент повноцінної професійної юридичної освіти. Знання основ організації й діяльності прокуратури, її можливостей у справі захисту інтересів особи, суспільства, держави, її місця та ролі в українській правовій системі необхідні не тільки тим випускникам вузів, котрі вирішили обрати за місце своєї праці прокуратуру. Не менше цих знань потребують юристи, які працюють в органах представницької й виконавчої влади, у судах, установах банку, комерційних структурах, тобто усюди, де потрібні висококваліфіковані спеціалісти. У підручнику основна увага зосереджена на прикладних питаннях, що характеризують суть та основні галузі прокурорського нагляду. Разом з тим розглядаються й інші функції прокуратури, питання організаційного, кадрового, наукового забезпечення її діяльності. Такий підхід, що враховує тісний взаємозв'язок власне прокурорського нагляду з іншими видами діяльності, дозволяє якнайповніше розкрити державний потенціал прокуратури.
Необхідною умовою успішного оволодіння комплексом знань, запропонованих в курсі лекцій з прокурорського нагляду, виступає наявність серйозної базової підготовки тих, хто вивчає цю навчальну дисципліну. Для того, щоб наочно уявляти природу, суть і характер діяльності прокурора, механізм функціонування прокурорської системи, необхідно володіти глибокими пізнаннями практично в усіх галузях права (і матеріальних, і процесуальних). Разом з тим студентам необхідно максимально повно використовувати результати вивчення інших навчальних дисциплін. Сподівання на самодостатність оволодіння матеріалами, що обмежуються рамками винятково прокурорської проблематики, які властиві багатьом із тих, хто вивчає курс прокурорського нагляду, не можуть бути виправданими, хоча б з тієї причини, що не враховують багатомірність зв'язків прокурорського нагляду із найрізноманітнішими сф
Робота з матеріалами, що визначають тематичний зміст названої навчальної дисципліни, для того, щоб вона дала бажаний результат, повинна поєднуватись із постійним вивченням стану законодавства.
Це особливо важливо в наш час, коли законотворча діяльність вирізняється динамізмом і масштабністю.
Корисним для поглибленого оволодіння навчальним матеріалом варто визнати регулярне ознайомлення з публікаціями на відповідну тематику в таких періодичних виданнях, як журнали: "Право України", "Вісник прокуратури України", "Офіційний вісник України" тощо. Суттєву допомогу у цьому напрямку може надати вивчення методичних посібників, присвячених діяльності прокуратури щодо здійснення нагляду за додержанням і правильним застосуванням законів, які відносяться до окремих правових сфер.
Курс лекцій підготований на основі сучасного законодавства, матеріалів практики прокурорсько-наглядової діяльності, аналізу методичних розробок, відомчих нормативних актів Генеральної прокуратури України. Враховуючи труднощі, з якими стикаються випускники вузів в процесі набуття практичних навичок роботи в правоохоронних органах, суттєва увага приділена характеристиці методичних аспектів прокурорського нагляду та інших видів прокурорсько-слідчої діяльності.
< Попередня Наступна >