4.3. ПРЕДСТАВНИЦТВО ІНТЕРЕСІВ ТРЕТЬОЇ ДЕРЖАВИ ТА її ГРОМАДЯН
Міжнародне право - Дипломатичне і консульське право: Підручник |
4.3. ПРЕДСТАВНИЦТВО ІНТЕРЕСІВ ТРЕТЬОЇ ДЕРЖАВИ ТА її ГРОМАДЯН
Представництво інтересів третьої держави та її громадян належить до тих функцій, які щораз частіше трапляються у дипломатичній практиці держав. Згідно з нормами дипломатичного права, дипломатичне представництво після відповідної нотифікації приймаючій державі та за її згодою може виконувати в державі перебування функцію захисту третьої держави та її громадян. Віденська конвенція 1961 р. також передбачає можливість виконання таких дій у випадку розірвання дипломатичних відносин, а також коли дипломатичне представництво третьої держави за певних обставин тимчасово відкликане. Зокрема, це стосується підстав "припинення" дипломатичних відносин. Отже, положення Віденської конвенції створюють сприятливі можливості для тих держав, які переважно не мають власних представництв в інших державах з економічних причин. Насамперед це стосується держав "третього світу".
У випадку розірвання або завершення дипломатичних відносин представництво інтересів третьої держави може включати, крім захисту інтересів держави та її громадян, також опіку над приміщеннями колишнього дипломатичного представництва, майном та архівами, що є в них. Виконання цієї функції на користь третьої держави має здійснюватись у межах норм міжнародного права і за згодою держави перебування. Остання, до речі, може в будь-який час відмовити акредитуючій державі у випадку неналежного виконання з її боку вказаної функції.
Приймаюча держава може дати згоду на використання приміщення та автомобілів для членів дипломатичного представництва, яке здійснює опіку. Вона може погодитись на відкриття "Секції з питань інтересів" держави, яка користується таким заступництвом. У таких секціях нерідко працюють представники МЗС держави, інтереси якої вони представляють. Вони виконують деякі консульські функції, нап
Контрольні запитання
Що означає термін "основні дипломатичні функції"?
В яких правових актах закріплені дипломатичні функції?
Хто реалізує представницьку функцію на практиці?
Що включає функція дипломатичного захисту?
< Попередня Наступна >