РОЗДІЛ 6 ПРАВО СПЕЦІАЛЬНИХ МІСІЙ
Міжнародне право - Дипломатичне і консульське право: Підручник |
РОЗДІЛ 6
ПРАВО СПЕЦІАЛЬНИХ МІСІЙ
Сучасний етап розвитку міжнародних відносин характеризується розширенням і поглибленням взаємовідносин між державами, їх еволюцією в політичній, військовій, економічній та культурній сферах. Цей процес супроводжується трансформацією та вдосконаленням форм і засобів забезпечення розвитку співробітництва між основними суб'єктами міжнародних відносин, серед яких чільне місце належить дипломатії. Така тенденція не раз підтверджувалась у ході роботи Комісії міжнародного права, спеціалізованих органів та установ ООН, інших міжнародних організацій та дипломатичних конференцій.
Незважаючи на те, що в сучасних умовах центр дипломатичної діяльності змістився в бік постійних дипломатичних представництв, така форма дипломатії, як спеціальні дипломатичні місії, що є одним з найстаріших інститутів міжнародного права і водночас найдревнішим інститутом дипломатичного права, продовжує відігравати важливу роль у реалізації суб'єктами міжнародного права свого права на участь у міжнародному спілкуванні. Завдяки гнучкості та мобільності вони не лише доповнюють діяльність постійних дипломатичних представництв, але й іноді вдало заміщують їх. В умовах невизнання або відсутності дипломатичних чи консульських відносин та в періоди особливого загострення взаємовідносин між державами така форма дипломатії фактично стає найбільш ефективним та єдиним можливим засобом підтримки контактів між державами.
У міжнародно-правовій літературі цій проблемі приділялося недостатньо уваги. У недалекому минулому як радянські, так і зарубіжні автори акцентували увагу на аналізі історії, місця, ролі та правовій регламентації постійних дипломатичних представництв, тоді як спеціальні дипломатичні місії залишились поза увагою. Серед авторів, які тією чи іншою мірою зверталися до питання п
< Попередня Наступна >