Попередня підготовка законопроекту та прийняття його до розгляду
Конституційно-процесуальне право - Конституційне та конституційно-процесуальне право |
Попередня підготовка законопроекту та прийняття його до розгляду
Головний комітет та інші комітети, яким була доручена підготовка до розгляду питання про включення законопроекту про внесення змін до Конституції до порядку денного сесії Верховної ради та про порядок продовження роботи над ним, відповідно до предметів їх відання готують відповідні висновки. У разі наявності своєчасно поданих альтернативних законопроектів зазначені висновки готуються щодо кожного з них. пов’язані ж законопроекти готуються до включення їх до порядку денного парламентської сесії Верховної ради одним питанням. отже, головний комітет подає Верховній раді висновки щодо:
включення чи невключення до порядку денного парламентської сесії відповідного законопроекту;
того, який з альтернативних законопроектів про внесення змін до Конституції включити до порядку денного парламентської сесії чи не включати жодного (якщо альтернативні законопроекти є);
строку прийняття Верховною радою постанови про звернення до Конституційного суду стосовно законопроекту про внесення змін до Конституції України;
доцільності створення тимчасової спеціальної комісії для продовження роботи над законопроектом після його включення до порядку денного.
До поданих висновків головний комітет готує необхідні проекти актів для прийняття Верховною радою рішень щодо них. Зазначені проекти актів візуються і подаються до парламенту головним комітетом. якщо останній не подає до своїх висновків проекти актів, то голова Верховної ради України на пленарному засіданні вносить їх від свого імені.
Висновки комітетів, додані до них проекти рішень Верховної ради та інші необхідні матеріали надаються народним депутатам не пізніш як за 10 днів до
Верховна Рада включає до порядку денного своєї сесії законопроект про внесення змін до Конституції для того, щоб направити його із зверненням до Конституційного суду України для отримання висновку щодо відповідності законопроекту вимогам ст.ст. 157 і 158 основного Закону, попередньо схвалити законопроект і прийняти його чи прийняти і направити його главі держави для винесення на всеукраїнський референдум. рішення про включення такого законопроекту до порядку денного парламентської сесії приймається більшістю голосів народних депутатів від конституційного складу Верховної ради.
За результатами обговорення питання Верховна рада України може прийняти рішення про:
а) включення законопроекту (одного з альтернативних), обох пов’язаних законопроектів до порядку денного своєї сесії;
б) включення законопроекту (одного з альтернативних), обох пов’язаних законопроектів до порядку денного своєї сесії та одночасне звернення до Конституційного суду про надання ним висновку щодо відповідності законопроекту (обох пов’язаних законопроектів) вимогам ст.ст. 157 і 158 Конституції України;
в) відкладення прийняття рішення щодо включення законопроекту (альтернативних законопроектів), обох пов’язаних законопроектів до порядку денного сесії.
У разі якщо жодне із зазначених рішень не підтримано Верховної радою, законопроект вважається таким, що знятий з парламентського розгляду. А у разі включення законопроекту до порядку денного Верховна рада може прийняти рішення про створення тимчасової спеціальної комісії як головної для продовження роботи над цим законопроектом.
< Попередня Наступна >