§ 2. Порядок призначення та дострокового припинення повноважень суддів КСУ
Конституційно-процесуальне право - Конституційне та конституційно-процесуальне право |
§ 2. Порядок призначення та дострокового припинення повноважень суддів КСУ
Конституційний суд України складається з вісімнадцяти суддів Конституційного суду України. президент України, Верховна рада України та з’їзд суддів України призначають по шість суддів Конституційного суду України.
Порядок призначення суддів Конституційного суду Президентом України передбачає, що глава держави попередньо проводить консультації з прем’єр-міністром та Міністром юстиції щодо кандидатур на посади суддів Конституційного суду України. призначеною на посаду судді Конституційного суду вважається особа, про призначення якої видано Указ президента України, скріплений підписами прем’єр-міністра України та Міністра юстиції України. У разі припинення повноважень судді Конституційного суду, який призначався президентом України, президент у місячний строк призначає іншу особу на цю посаду.
Порядок призначення суддів Конституційного суду Верховною Радою України передбачає, що парламент призначає суддів Конституційного суду таємним голосуванням шляхом подання бюлетенів.
Пропозиції щодо кандидатур на посади суддів Конституційного суду вносить голова Верховної ради України, а також може вносити не менш як 1/4 народних депутатів України від конституційного складу Верховної ради України; при цьому депутат має право поставити підпис під пропозицією про висунення лише однієї кандидатури і ці підписи депутатів не відкликаються. Відповідний профільний комітет Верховної ради України подає Верховній раді свої висновки щодо кожної кандидатури на посаду судді Конституційного суду, внесеної у встановленому порядку.
Призначеними на посади суддів Конституційного суду України вважаються кандидати, які набрали найбільшу кількість голосів депутатів, але більше половини голосів депутатів в
У разі припинення повноважень судді Конституційного суду, який призначався Верховною радою України, Верховна рада у місячний строк призначає іншу особу на цю посаду.
За результатами голосування головою Верховної ради України підписуються постанови про призначення суддів Конституційного суду України.
Порядок призначення суддів Конституційного суду з’їздом суддів України передбачає, що з’їзд суддів за пропозицією делегатів з’їзду відкритим голосуванням більшістю голосів присутніх делегатів з’їзду визначає кандидатури на посади суддів Конституційного суду для включення в бюлетені для таємного голосування.
Призначеним на посаду судді Конституційного суду України вважається кандидат, який у результаті таємного голосування одержав більшість голосів від числа обраних делегатів з’їзду суддів України. якщо голосування проводиться щодо кандидатур, число яких перевищує квоту для призначення на посади суддів Конституційного суду, призначеними вважаються кандидати, які набрали більше голосів, ніж інші кандидати на ці посади.
У разі припинення повноважень судді Конституційного суду, який призначався з’їздом суддів України, з’їзд суддів у тримісячний строк призначає іншу особу на цю посаду.
За результатами голосування головуючим і секретарем з’їзду підписуються рішення з’їзду суддів України про призначення суддів Конституційного суду України.
Суддя Конституційного суду вступає на посаду з дня складення ним присяги судді Конституційного Суду. суддя Конституційного суду України урочисто присягає чесно і сумлінно виконувати обов’язки судді Конституційного суду, забезпечувати верховенство Конституції України, захищати конституційний лад держави, конституційні права і свободи людини і громадянина.
Суддя Конституційного суду України складає присягу на засіданні Верховної ради України, яке проводиться за участю президента України, прем’єр-міністра України, голови Верховного суду України, не пізніш як через місяць після призначення суддею Конституційного суду України.
< Попередня Наступна >