С
Конституційно-процесуальне право - Конституційне та конституційно-процесуальне право |
— С —
Санкція (лат. sanctio — непорушний закон, найсуворіша постанова) конституційно-правової відповідальності це комплекс передбачених нормами конституційного права примусових заходів або інших несприятливих наслідків юридичного (особистого та майнового) чи політико-юридичного (громадського) характеру, які можуть бути застосовані державою в особі її органів або безпосередньо народом за його власною волею, висловленою шляхом прямого волевиявлення, за невиконання чи неналежне виконання тих чи інших конституційно-правових приписів.
Спеціальний прокурор — член спеціальної тимчасової слідчої комісії, яка утворюється Верховною радою України у разі ініціювання питання про усунення президента України з поста в порядку імпічменту, який здійснює координацію виконання функцій з організації розслідування, підготовки висновку (доповіді) та здійснення нагляду за додержанням Конституції і законів України при проведенні процудери імпічменту. правовий статус спеціального прокурора законодавством України чітко не визначено.
Спеціальні виборчі дільниці — це виборчі дільниці, що утворюються у стаціонарних лікувальних закладах, на суднах, які перебувають в день голосування у плаванні під державним прапором України, на полярних станціях України, в установах кримінально-виконавчої системи та в інших місцях тимчасового перебування виборців з обмеженими можливостями пересування.
Спеціальні слідчі — три особи, що включаються до складу спеціальної тимчасової слідчої комісії, яка утворюється Верховною радою України у разі ініціювання питання про усунення президента України з поста в порядку імпічменту. правовий статус спеціальних слідчих законодавством України докладно не визначено.
Спікер (англ. speaker — особа, що говорить) — це головна посадова особа однопалатного п
Справа законопроекту — це реєстр, що містить документи, внесені в порядку законодавчої ініціативи, документи, підготовлені в процесі розробки, розгляду, доопрацювання, прийняття відповідного законопроекту, а також документи, які підготовлені органами Верховної ради, державними органами, установами і організаціями за зверненням парламенту з приводу цього законопроекту.
Стадії виборчого процесу — це етапи організації і проведення виборів, в межах яких здійснюються передбачені законом виборчі дії, а також виборчі процедури, що забезпечують реалізацію виборчих прав громадян та інших учасників виборів, цілісність, завершеність і легітимність виборчого процесу при формуванні представницького органу публічної влади.
Стадії конституційного процесу — це сукупність взаємопов’язаних дій суб’єктів конституційного права, встановлених його процесуальними нормами, які складають певну частину конституційного процесу.
Стадії референдного процесу — це сукупність низки нормативно визначених послідовних дій, спрямованих на реалізацію права громадян на участь у референдумі.
Суб’єктивне виборче право — це гарантоване державою і закріплене в Конституції право громадянина держави обирати та бути обраним до її органів, а також до органів місцевого самоврядування. Це право слід розуміти як встановлене Конституцією та законами України право громадянина України брати участь у всіх видах виборів на всіх стадіях їх організації, підготовки і проведення.
Суб’єкти конституційно-процесуальних відносин це індивідуальні та колективні суб’єкти права, які використовують свою конституційну правосуб’єктність для реалізації належних їм суб’єктивних юридичних прав і суб’єктивних юридичних обов’язків, визначених нормами конституційного права.
< Попередня Наступна >