5 2.4. Слухання посадових осіб у комітетах
Господарське право - ГОСПОДАРСЬКЕ ЗАКОНОДАВСТВО (ПРАВО |
Павло Кислий, Чарльз Звайз Становлення парламентаризму в Україні на тлі світового досвіду Київ 2000 р.
5 2.4. Слухання посадових осіб у комітетах
Відповідно до закону "Про постійні комісії Верховної Ради України" комітети Верховної Ради мають право проводити слухання, де народні депутати можуть отримувати не тільки інформацію для підготовки і розгляду законопроектів (ці слухання розглянуті у попередньому розділі), а й здійснювати контрольні функції, заслуховуючи посадових осіб виконавчої влади щодо їхньої діяльності.
Слухання є найважливішим джерелом отримання службової інформації і дійовим засобом контролю діяльності виконавчих структур влади.
Практика слухань посадових осіб. Комітети Верховної Ради 2-го скликання після прийняття закону "Про постійні комісії Верховної Ради України" 4 квітня 1995 року проводили слухання, передбачені цим законом. Так у 1997 році комітет з питань науки і народної освіти провів 5 слухань, з них два слухання на виїзді. Комітет з питань екологічної політики провів 6 слухань, з ни
Процедура проведення слухань у комітетах не є усталеною. Кожний комітет проводить слухання відповідно до уподобань голови комітету, тематики питання, винесеного на розгляд, а також скла-ДУ запрошених осіб.
На жаль, слухання у постійних комітетах з метою перевірки Діяльності посадових осіб органів виконавчої влади комітетами практично не проводяться. Щоб слухання у комітетах були дійовими, їх потрібно проводити регулярно і за усталеною процедурою згідно Конституції України, Регламенту Верховної Ради України, закону Про постійні комісії Верховної Ради України". Доцільно, на думку авторів, запровадити такі процедури слухань посадових осіб виконавчої влади у комітетах Верховної Ради України відповідно до закону "Про постійні комісії Верховної Ради України":
Наступна >