34.7. Інші види господарсько-торговельної діяльності
Господарське право - Господарське право України: Підруч. для студ. |
34.7. Інші види господарсько-торговельної діяльності
У ст. 293 ГКУ регулюються відносини міни (бартеру) у сфері господарювання.
За договором міни (бартеру) кожна зі сторін зобов'язується передати другій стороні у власність, повне господарське відання чи оперативне управління певний товар в обмін на інший товар.
Сторона договору вважається продавцем товару, який вона передає в обмін, і покупцем товару, який вона одержує взамін.
За погодженням сторін можлива грошова доплата за товар більшої вартості, що обмінюється на товар меншої вартості, якщо це не суперечить законодавству.
Не може бути об'єктом міни (бартеру) майно, яке згідно із законодавством належить до основних фондів, становить державну або комунальну власність, якщо друга сторона договору міни (бартеру) не є відповідно державним чи комунальним підприємством. Законодавством можуть встановлюватися також інші особливості здійснення бартерних (товарообмінних) операцій, пов'язаних з придбанням і використанням окремих видів майна, а також здійснення таких операцій в окремих галузях господарювання.
До договору міни (бартеру) застосовуються правила, що регулюють договори купівлі-продажу, поставки, контрактації, елементи яких містяться в договорі міни (бартеру), якщо це не суперечить законодавству і відповідає суті відносин сторін (ст. 293 ГКУ).
У ст. 294 ГКУ визначаються питання зберігання на товарному складі.
Товарним складом визнається організація, що зберігає товари і надає пов'язані зі зберіганням послуги на засадах підприємницької діяльності.
Товарний склад є складом загального користування, якщо із закону, інших правових актів або виданого суб
Зберігання на товарному складі здійснюється за договором складського зберігання.
До регулювання відносин, що випливають зі зберігання товарів за договором складського зберігання, застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України.
< Попередня Наступна >