ВИСНОВКИ
Господарське право - Господарське право України |
ВИСНОВКИ
Підготовка спеціалістів у сфері господарської діяльності значною мірою пов’язана з вивченням базових юридичних дисциплін, однією з яких є господарське законодавство, якому присвячений посібник. У ньому в систематизованому вигляді відображено чинне законодавство, яке регулює господарські правовідносини.
Виклад тем з господарського права допоможе студентам у вивченні основних вимог законодавства про цивільне судочинство, орендні, кредитно-розрахункові та інші правовідносини. Законодавство про господарське судочинство встановлює порядок розгляду справ по суперечках, які випливають з цивільних, трудових, фінансових та інших правовідносин. В той же час основним завданням господарського судочинства є захист прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, а також держави шляхом всебічного розгляду та вирішення цивільних справ відповідно до чинного законодавства.
В умовах переходу до ринку забезпечення законності у господарській сфері набуває особливого значення. Належне її функціонування забезпечує фінансування господарської і соціальної діяльності, ефективної витрати та обігу грошових коштів, в тому числі валюти. Правопорушення у цій сфері можуть серйозно порушити фінансову систему держави, сприяти розвитку інфляційних процесів в економіці.
Господарське право визначає дві основних групи господарюючих суб’єктів: підприємницькі і некомерційні. Правові положення підприємств принципово відрізняються від статусу некомерційних структур, оскільки за мету своєї діяльності передбачають одержання прибутку. Поряд з цим статути конкретних підприємницьких структур відображають мету і принципи утворення асоціацій, організаційну побудову та членство, права і обов’язки засновників і учасників, майно та повноваження керівних органів, порядок припинення діяльності. В значній кілько
В посібнику надано список літератури і питання для самоконтролю з кожної теми. Крім того, автором використані матеріали судово-господарської практики.
Посібник може використовуватись в подальшому студентами після закінчення навчального закладу при виконанні певних службових функцій в господарюючих суб’єктах, а також працівниками правоохоронних органів, робота яких пов’язана з розв’язанням проблем злочинності в економічній сфері.
< Попередня Наступна >