Головна

 

 

 

Захист своїх прав у господарському суді. Сегеда, Татаркевський, 2002.

 

 

4.2. Розгляд апеляційної скарги

Отримавши Вашу апеляцiйну скаргу, апеляцiйний господарський суд може або повернути її, або прийняти її до провадження.

Апеляцiйна скарга не приймається до розгляду i повертається апеляцiйним господарським судом, якщо:

 

1) апеляцiйна скарга (подання) пiдписана особою, яка не має права її пiдписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено;

2) до скарги не додано доказiв надсилання її копiї iншiй сторонi (сторонам);

3) до скарги не додано документiв, що пiдтверджують сплату державного мита у встановлених порядку i розмiрi;

4) скаргу подано пiсля закiнчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про вiдновлення цього строку;

5) до винесення ухвали про прийняття скарги до провадження особа, яка подала скаргу, подала заяву про її вiдкликання.

 

Якщо суд приймає рiшення про повернення апеляцiйної скарги, вiн виносить ухвалу i надсилає її Вам разом з поданими документами.

В цьому випадку Вам слiд подбати про усунення тих обставин, якi стали пiдставою для повернення скарги (очевидно, що це можливо тiльки для перших трьох з наведених вище обставин), та подати апеляцiйну скаргу повторно.

Якщо Ви вважаєте, що вiдмова є безпiдставною, Ви можете оскаржити ухвалу до касацiйної iнстанцiї.

Якщо апеляцiйний господарський суд приймає апеляцiйну скаргу до провадження, вiн виносить ухвалу, яка надсилається сторонам. Ухвала повинна мiстити вiдомостi про час i мiсце розгляду скарги.

Розгляд апеляцiйної скарги, як i пiд час вирiшення спорiв у господарських судах першої iнстанцiї, вiдбувається шляхом проведення судових засiдань.

 

 

При цьому порядок розгляду є аналогiчним до порядку розгляду справ у судах першої iнстанцiї. Це означає, що Вам доведеться зн

ову брати участь у судових дебатах, а тому подбайте про те, щоб завчасно до них пiдготуватися.

На що при цьому слiд звернути увагу?

 

Якщо пiд час розгляду справи у першiй iнстанцiї Вам необхiдно було доводити обставини, на яких базуються Вашi вимоги, то пiд час апеляцiйного провадження Вам необхiдно насамперед довести, що iснують пiдстави для скасування чи змiни рiшення.

Наприклад, Ви стверджуєте, що господарський суд першої iнстанцiї не з’ясував обставини, що мають значення для справи, у повному обсязi. У цьому випадку Вам слiд вказати, якi обставини не з’ясував суд та довести, що вони дiйсно мають значення для справи.

І тiльки пiсля того, як Ви доведете, що обставини для скасування чи змiни рiшення iснують, Вам слiд зосередитися на доведеннi обставин, на яких базуються Вашi вимоги, викладенi в позовнiй заявi. Для цього можна скористатися матерiалами, якi Ви пiдготували для використання пiд час судового засiдання у господарському судi першої iнстанцiї.

Судовi засiдання в апеляцiйнiй iнстанцiї мало чим вiдрiзняються вiд судових засiдань у господарських судах першої iнстанцiї, оскiльки апеляцiйний господарський суд повторно розглядає справу, користуючись наявними у справi i додатково поданими документами.

Особливiстю є те, що на вiдмiну вiд розгляду справ у господарських су¬дах першої iнстанцiї, де справу може розглядати один суддя, апеляцiйний господарський суд здiйснює правосуддя колегiєю суддiв у складi трьох суддiв. Це, безумовно, сприятиме її бiльш об’єктивному розгляду.

Пiд час апеляцiйного провадження Ви користуєтесь тими самими права¬ми, що й на першiй стадiї захисту своїх прав у системi господарського судочинства.

Термiн розгляду апеляцiйної скарги становить два мiсяця i починається вiд дня надходження справи разом з апеляцiйною скаргою до апеляцiйної iнстанцiї.

< Попередня   Наступна >