- О.С. Мазур ЦИВІЛЬНЕ ПРАВО УКРАЇНИ 2005
- 1.2 Установчі документи акціонерного товариства
- 1.1.3 акціонери і засновники
- 1.1 Що таке акціонерне товариство
- Сергій Сегеда, Олександр Татаркевський. Що треба знати про акціонерні товариства, Київ - 2007
- 5 2.4. Слухання посадових осіб у комітетах
- 3.14. Договір про патентне право {Patent Law Treaty)
- ПРАВОВІ ЗАСАДИ ОХОРОНИ ЗНАКІВ ДЛЯ ТОВАРІВ І ПОСЛУГ ТА ЗАЗНАЧЕНЬ ПОХОДЖЕННЯ ТОВАРІВ
- ОХОРОНА ВИНАХОДІВ, КОРИСНИХ МОДЕЛЕЙ, ПРОМИСЛОВИХ ЗРАЗКІВ, СОРТІВ РОСЛИН, ТОПОГРАФІЙ ІНТЕГРАЛЬНИХ МІКРОСХЕМ
- Право інтелектуальної власності Дахно, 2006 ОХОРОНА ВИНАХОДІВ, КОРИСНИХ МОДЕЛЕЙ, ПРОМИСЛОВИХ ЗРАЗКІВ, СОРТІВ РОСЛИН, ТОПОГРАФІЙ ІНТЕГРАЛЬНИХ МІКРОСХЕМ
Право інтелектуальної власності Дахно, 2006
3.33. Страсбурзька угода про міжнародну
патентну класифікацію
{Strasbourg Agreement Concerning the International
Patent Classification)
Угода укладена в 1971 p. Вносилися поправки в 1979 p. Угода відкрита для держав-учасниць Паризької конвенції. Ратифікаційні грамоти чи акти про приєднання здаються на зберігання Генеральному директорові ВОІВ.
Угодою була встановлена Міжнародна патентна класифікація» (МПК). До речі, у нас довго використовувався неправильний переклад цього поняття. Вживали термін «міжнародна класифікація винаходів».
Неадекватність перекладу полягає в тому, що класифікуються саме патенти (авторські свідоцтва), а не винаходи.
Отже, вся сфера техніки згідно з МПК поділена
А — задоволення життєвих потреб;
В — різні технологічні процеси;
С — хімія і металургія;
D — текстиль і папір;
Е — будівництво;
F — прикладна механіка, освітлення і опалення; двигуни і насоси, зброя і боєприпаси;
G — технічна фізика;
Н — електрика.
219
Black Ice Software LLC
Demo version
Розділ III
Розділи, у свою чергу, розділені на 118 класів і 617 підкласів.
Такий розподіл є достатнім для використання МП К в країнах з явочною системою видачі патентів. Поряд з цим розподілом країни, які використовують дослідницьку систему видачі патентів (нагадуємо — проводять експертизу) по суті, можуть використовувати з метою подальшої деталізації схеми МПК, що охоплює приблизно 64 000 дрібних рубрик. Кожна рубрика має символ, що складається з арабських цифр і літер латинського алфавіту. Цей символ вказується на кожному патентному документі.
Для чого потрібна патентна класифікація? Для пошуку відповідного патентного документа. Безсистемно шукати патент — це справа значно складніша, ніж шукати голку у стіжку сіна.
Пошук патентів необхідний як у процесі визначення попереднього рівня техніки, тобто встановлення факту наявності чи відсутності винаходу ідентичного заявленому. Патентна класифікація потрібна буквально кожному, хто має справу з розвитком і застосуванням техніки. Міжнародною патентною класифікацією користується значно більша кількість держав, порівнюючи з кількістю власне держав-учасниць Угоди.
Деякі країни, образно кажучи, моляться кільком богам: користуються як національними класифікаціями, так і МПК. її використовують три регіональні відомства і Міжнародне бюро у зв'язку з процедурою «Договору про патентну кооперацію».
Ні життя, ні техніка не стоять непорушно. Для того щоб МПК йшла в ногу з життям, її необхідно переглядати один раз у п'ять років. Востаннє МПК переглядалася в 1990 р. і нині є чинною так звана п'ята редакція Міжнародної патентної класифікації.
Перегляд МПК здійснює «Комітет експертів». Усі держави-учас-ниці Угоди автоматично є членами «Комітету експертів».
Організаційна структура Страсбурзької угоди така сама, як і в інших міжнародних угод у сфері промислової власності. Держави-члени Угоди утворюють Союз, який має Асамблею. Усі країни-чле-ни Союзу автоматично входять до Асамблеї. Найзначніші завдання Асамблеї — прийняття дворічної програми і бюджету Союзу.
< Попередня Наступна >