- О.С. Мазур ЦИВІЛЬНЕ ПРАВО УКРАЇНИ 2005
- 1.2 Установчі документи акціонерного товариства
- 1.1.3 акціонери і засновники
- 1.1 Що таке акціонерне товариство
- Сергій Сегеда, Олександр Татаркевський. Що треба знати про акціонерні товариства, Київ - 2007
- 5 2.4. Слухання посадових осіб у комітетах
- 3.14. Договір про патентне право {Patent Law Treaty)
- ПРАВОВІ ЗАСАДИ ОХОРОНИ ЗНАКІВ ДЛЯ ТОВАРІВ І ПОСЛУГ ТА ЗАЗНАЧЕНЬ ПОХОДЖЕННЯ ТОВАРІВ
- ОХОРОНА ВИНАХОДІВ, КОРИСНИХ МОДЕЛЕЙ, ПРОМИСЛОВИХ ЗРАЗКІВ, СОРТІВ РОСЛИН, ТОПОГРАФІЙ ІНТЕГРАЛЬНИХ МІКРОСХЕМ
- Право інтелектуальної власності Дахно, 2006 ОХОРОНА ВИНАХОДІВ, КОРИСНИХ МОДЕЛЕЙ, ПРОМИСЛОВИХ ЗРАЗКІВ, СОРТІВ РОСЛИН, ТОПОГРАФІЙ ІНТЕГРАЛЬНИХ МІКРОСХЕМ
Право інтелектуальної власності Дахно, 2006
ЗЛІ. Договір ВОІВ про авторське право ( WIPO Copyright Treaty)
Підписано його було 20 грудня 1996 р. на Дипломатичній конференції з деяких питань авторського права та суміжних прав {Diplomatic Conference on Certain Copyright and Neighbouring Right Questions). Конференція відбулася в Женеві у грудні 1996 р. під егідою Всесвітньої організації інтелектуальної власності (under the auspices of the WIPO). У роботі Конференції взяли участь представники понад 120 країн.
Договір набирає чинності після того, як ЗО держав здадуть Генеральному директору ВОІВ ратифікаційні грамоти або акти про приєднання (to deposit instruments of ratification or accession).
Цей Договір можна розглядати як додаток (Supplement) до Бернської конвенції про охорону літературних і художніх творів.
Договір можна розглядати і як спеціальну угоду (special agreement) у рамках Бернської конвенції. Договір потребує, щоб його учасники дотримувались положень Бернської конвенції, але не містить вимоги про приєднання до неї. У Договорі чіткіше, ніж у Конвенції, сформульовано ряд зобов'язань у сфері авторського права. У Договорі містяться й нові положення. Зокрема, зазначається, що авторам надаються виключні права на поширення примірників своїх творів серед громадськості (granting authors an exclusive right to distribute copies of their works to the public). Договір підсилює також зобов'язання за Угодою про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності (ТРШС). Угода ТРІПС встановила охорон
Договір вточнив деякі положення Бернської конвенції. Наприклад, у ньому зафіксовано, що авторське право не поширюється на ідеї (ideas), процедури (procedures), методи дії (methods of operation), концепції (concepts) як такі, а поширюється лише на їх відображення (expressions).
Договір вимагає, щоб держави-учасниці вжили дієвих кроків Щодо примусового дотримання його норм (to provide effective
167
Black Ice Software LLC
Demo version
Розділ III
enforcement measures). Договір передбачає заходи, спрямовані на уникнення та усунення порушень виключних прав (remedies to prevent and deter infringements).
Договір вимагає від країн-учасниць застосовувати належні санкції щодо тих, хто обманює технічні способи захисту, які використовують правоволодільці з метою обмеження неуповноваженого доступу до їх творів або їх використання (circumvention of technological protection measures used by right holders to restrict unauthorized access to or use of their works).
Договір передбачає правову охорону «інформації з управління правами» (rights management information), зокрема інформації про терміни та умоїш уповноваженого використання творів. Положення Договору спрямовуються також проти неуповноваженого усунення або зміни твору (unauthorized removal or alteration).
Верховна Рада України 20 вересня 2001 р. прийняла Закон України «Про приєднання України до Договору Всесвітньої організації інтелектуальної власності про авторське право» № 2733-ІП.
< Попередня Наступна >