Питання та завдання для самоконтролю.
Правова статистика - ПРАВОВА СТАТИСТИКА |
Питання та завдання для самоконтролю.
1. Що таке узагальнюючі показники і які існують точки зору на їх види?
2. Що таке абсолютні величини;
3. Які існують види абсолютних величин і яке їх значення при вивченні об`єктів правової статистики?
4. Дайте визначення поняття відносної величини.
5. Розкрийте мету обчислення відносних величин і форми їх вираження.
6. Перерахуйте види відносних величин. Розкрийте їх значення і особливості використання в правовій статистиці.
7. Розкрийте способи обрахунку окремих видів відносних величин.
8. Чому необхідний комплексний аналіз абсолютних та відносних величин?
Завдання 1. Охарактеризуйте склад студентів Вашої групи за статтю і віком в обчисліть відносні величини структури.
Завдання 2. Кількість зареєстрованих злочинів у регіоні за рік склала 45 тисяч. Середньорічна чисельність населення цього регіону – 3180 тис осіб. Обчисліть коефіцієнт злочинності у цьому регіоні. Який вид відносної величини Вами обчислено?
Завдання 3. Середньорічна чисельність населення регіону склала 5 млн. чол., за рік народилося 65 тис. чол. Обчисліть коефіцієнт народжуваності і назвіть вид відносної величини, яка Вами обчислена.
Завдання 4. Маємо такі дані про розгляд місцевими судами цивільних справ: у районі А – 600, у районі Б – 500, у районі В – 800. У середньому по області розглянуто 700 справ. Необхідно визначити співвідношення розглянутих цивільних справ в окремих судах до середньої величини по області. Який вид відносної величини обчислено?
Завд
Завдання 6. За даними про склад Вашої групи обчисліть відносну величину координації. Зробіть висновки.
Завдання 7. Фактично на підприємстві вироблено за поточний рік продукції на 85 млн. грн. при виконанні планового завдання на 102,4 %. Установіть планове завдання випуску продукції.
Завдання 8. Територія області дорівнює 31 тис. кв. км. Чисельність населення на 1 січня становила 3100 тис. чол. Визначте густоту населення області і вкажіть, до якого виду відносної величини належить цей показник?
Завдання 9. Маємо такі дані про кількість зареєстрованих злочинів у 2002 році у Харківській області – 35933; у Житомирській – 10561. Чисельність наявного населення складає у Харківській області – 2914,2 тис. осіб; у Житомирській – 1389,5 тис. Визначте коефіцієнт інтенсивності злочинності (на 10 тис. населення) і порівняйте одержані дані по цих областях. Які види відносних величин Ви обчислили? Зробіть висновки з одержаних даних.
< Попередня Наступна >