§ 11. Процедурні особливості місцевих виборів // Основні засади місцевих виборів
Конституційно-процесуальне право - Конституційне та конституційно-процесуальне право |
§ 11. Процедурні особливості місцевих виборів
Основні засади місцевих виборів
Депутати сільських, селищних, міських рад та сільські, селищні, міські голови обираються громадянами України, які належать до відповідних територіальних громад. депутати районних, обласних рад обираються громадянами України, які належать до відповідних територіальних громад у межах району, області. Депутати Верховної Ради автономної республіки Крим обираються громадянами України, які проживають на території автономної республіки Крим.
Вибори депутатів сільських, селищних рад проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах, на які поділяється вся територія відповідно села (кількох сіл, жителі яких добровільно об’єдналися у сільську громаду), селища.
Вибори депутатів міських, районних у місті, районних, обласних рад, міст Києва та Севастополя, депутатів Верховної ради автономної республіки Крим проводяться за пропорційною системою: депутати обираються за виборчими списками кандидатів у депутати від організацій політичних партій, виборчих блоків організацій політичних партій у багатомандатному виборчому окрузі, межі якого збігаються з межами відповідно міста, відповідного району у місті, району, відповідної області, міст Києва та Севастополя, автономної республіки Крим згідно з існуючим адміністративно-територіальним устроєм.
Вибори сільських, селищних, міських голів проводяться замажо-ритарною системою відносної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі, межі якого збігаються з межами села (кількох сіл, жителі яких добровільно об’єдналися у сільську громаду), селища, міста згідно з існуючим адміністративно-територіальним устроєм.