М
Конституційно-процесуальне право - Конституційне та конституційно-процесуальне право |
— М —
Мажоритарна (фр. majorit? — більшість) виборча система — це система виборів, яка базується на принципі, за якого обраними вважаються ті кандидати, які одержали передбачену законом більшість голосів виборців виборчого округу, в якому вони балотувалися; решта ж кандидатів вважаються необраними.
Мандатарій — особа, яка одержала мандат.
Мандатна система голосування — це система, за якою кожен голосуючий може мати кілька голосів, відповідно до чисельності організації, яку він представляє.
Маніфестація (лат. manifestatio — виявлення, прояв) — це публічний масовий виступ для проголошення ідей, солідарності, протесту, що здійснюється шляхом зібрань прихильників певної ідеї, однодумців, через скандування лозунгів, закликів, виголошення промов, і проводиться у формі зборів, мітингів, походів чи демонстрацій.
Міністерство (лат. ministerium — служба, посада) — це галузевий орган державного управління, що є центральним органом виконавчої влади, керівник якого входить до складу уряду.
Міністр (фр. — ministre, від лат. minister — слуга) — це посадова особа, яка є членом уряду і, як правило, очолює профільне міністерство (виняток в Україні становить Міністр Кабінету Міністрів, який очолює секретаріат Уряду).
Місцеве самоврядування — це особливий вид управління, реалізація гарантованого законом права територіальних спільнот громадян і органів, яких вони обирають, самостійно, під свою відповідальність і від свого імені вирішувати всі питання місцевого значення, діючи в рамках закону і виходячи з інтересів населення. В Україні місцеве самоврядування визнається гарантованим державою правом територіальної громади — жителів села чи добровільного об’єднання у сільську громаду жителів кіл
Місцевий референдум — це форма вирішення територіальною громадою питань місцевого значення шляхом прямого волевиявлення (голосування).
Мітинг (англ. meeting — збори, зустріч) — це мирне публічне зібрання громадян з метою вияву свого ставлення чи позиції до внутрішньої чи зовнішньої політики держави, рішень органів публічної влади та їх посадових осіб і висунення вимог щодо проведення цієї політики або вжиття заходів у зв’язку з певними подіями внутрішньодержавного чи міжнародного життя.
< Попередня Наступна >