Н
Конституційно-процесуальне право - Конституційне та конституційно-процесуальне право |
— Н —
Наука конституційно-процесуального права це галузева юридична наука, що являє собою цілісну систему знань, концепцій та ідей з приводу реалізації суб’єктами конституційно-правових відносин своїх прав та обов’язків, які складаються в процесі організації і здійснення публічної влади.
Народна ініціатива — це форма безпосередньої демократії, змістовно пов’язана з прийняттям парламентом відповідних законодавчих актів і внесенням змін до конституції, а також проведенням референдуму. Народна ініціатива є оформленою відповідно до положень закону вимогою встановленої законом кількості громадян України, які мають право голосу, до глави держави, оголосити референдум для вирішення того чи іншого питання державного чи суспільного життя.
Народний депутат (лат. deputatum — визначений) України — це представник Українського народу у Верховній раді України, обраний і уповноважений народом протягом строку своїх депутатських повноважень виконування завдання, покладені на нього законом, зокрема виражати і захищати суспільні інтереси та інтереси окремих громадян, брати активну участь у здійсненні законодавчої, установчої, контрольної, зовнішньополітичної та інших функцій парламенту України.
Невідкладні законопроекти — це законопроекти, визначені президентом України або рішенням Верховної ради України як такі, що підлягають розгляду в позачерговому порядку.
Нуліфікація (лат. nullificatio — зневага) — позбавлення правової сили певних нормативно-правових актів через процедуру їх офіційного скасування.
< Попередня Насту