6.14. Міжнародне співробітництво у сфері стандартизації та сертифікації
Господарське право - Господарське право України: Підруч. для студ. |
6.14. Міжнародне співробітництво у сфері стандартизації та сертифікації
Центральний орган виконавчої влади у сфері стандартизації відповідно до закону представляє інтереси України в міжнародних організаціях зі стандартизації, вживає заходів адаптації законодавства України у сфері стандартизації до законодавства Європейського Союзу, співробітничає в цій сфері з відповідними органами інших країн, приймає рішення про приєднання до міжнародних (регіональних) систем стандартизації, укладає договори про співробітництво та виконання робіт у сфері стандартизації.
Якщо міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші норми, ніж ті, що передбачені ст. 17 Закону України "Про стандартизацію", то застосовуються норми міжнародного договору.
Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері підтвердження відповідності у встановленому законодавством порядку представляє інтереси України в міжнародних організаціях з підтвердження відповідності, співробітничає в цій сфері з відповідними органами інших країн, приймає рішення про приєднання до міжнародних та регіональних систем сертифікації, укладає договори про взаємне визнання результатів робіт з підтвердження відповідності. Якщо міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші норми, ніж ті, що передбачені Законом України "Про стандартизацію", то застосовуються норми міжнародного договору.
Міжнародне співробітництво України у сфері забезпечення якості та безпеки харчових продуктів, продовольчої сировини і супутніх матеріалів передбачає:
участь у роботі міжнародних організацій;
укладення міжнародних договорів, у тому числі про взаємне визнання результат
Контрольні питання
Що означає поняття "стандартизація"?
Що становить об'єкти стандартизації?
На яких принципах базується державна політика у сфері стандартизації?
Суб'єкти стандартизації.
Види стандартів.
Проаналізуйте правове регулювання відносин власності на стандарти.
Якими повноваженнями наділені органи виконавчої влади у сфері підтвердження відповідності?
Як ви розумієте підтвердження відповідності в законодавчо регульованій та в законодавчо нерегульованій сферах?
Джерела фінансування робіт зі стандартизації та діяльності з підтвердження відповідності?
Визначте необхідність державного регулювання забезпечення якості та безпеки харчових продуктів і продовольчої сировини. Якими нормативними актами держави регулюється ця діяльність?
Яку відповідальність несуть суб'єкти господарювання в разі порушення вимог законодавства щодо стандартизації та сертифікації?
Мета міжнародного співробітництва у сфері стандартизації і сертифікації.
< Попередня Наступна >