33.2. Галузі народного господарства та їх класифікація
Господарське право - Господарське право України: Підруч. для студ. |
33.2. Галузі народного господарства та їх класифікація
У ст. 260 ГКУ зазначено: "Сукупність усіх виробничих одиниць, які здійснюють переважно однакові або подібні види виробничої діяльності, складає галузь".
Загальна класифікація галузей народного господарства є складовою єдиної системи класифікації і кодування техніко-економіч-ної та статистичної інформації, яка використовується суб'єктами господарювання та іншими учасниками господарських відносин, а також органами державної влади та органами місцевого самоврядування у процесі управління господарською діяльністю.
Вимоги до класифікації галузей народного господарства встановлюються законом.
Галузі сфери матеріального виробництва
До сфери матеріального виробництва належать галузі, які визначаються видами діяльності, що створюють, відновлюють або знаходять матеріальні блага (продукцію, енергію, природні ресурси), а також продовжують виробництво у сфері обігу (реалізації) шляхом переміщення, зберігання, сортування, пакування продукції чи інших видів діяльності (ст. 261 ГКУ). Усі інші види діяльності в сукупності становлять сферу нематеріального виробництва (невиробничу сферу).
Продукція виробничо-технічного призначення і вироби народного споживання
У ст. 262 ГКУ зазначено, що в галузях матеріального виробництва здійснюється виробництво матеріальних благ, призначених як для використання у сфері виробництва у вигляді засобів виробництва (продукція виробничо-технічного призначення), так і для використання у сфері особистого споживання (вироби народного споживання). Якщо продукти виробництва можуть використовуватись як у виробництві, так і для особистого споживання, економічна форма таких продуктів визначається залежно від ціл
< Попередня Наступна >