§ 6. Підстави для проведення аудиту та надання інших аудиторських послуг
Судова бухгалтерія - Судова бухгалтерія: Підручник |
§ 6. Підстави для проведення аудиту та надання інших аудиторських послуг
Аудит проводиться на підставі договору між аудитором (аудиторською фірмою) та замовником.
Аудиторські послуги у вигляді консультацій можуть надаватися на підставі договору, письмового або усного звернення замовника до аудитора (аудиторської фірми).
У договорі на проведення аудиту та надання інших аудиторських послуг передбачається предмет і термін перевірки, обсяг аудиторських робіт, розмір і умови оплати, відповідальність сторін.
Замовник має право вільного вибору аудитора (аудиторської фірми) з дотриманням вимог Закону України «Про аудиторську діяльність».
Замовник зобов’язаний створити аудитору (аудиторській фірмі) належні умови для якісного виконання аудиту. Аудитор забезпечується достатнім обсягом інформації щодо наслідків фінансово-господарської діяльності, зокрема також бухгалтерською звітністю і документами, які становлять комерційну таємницю і не підлягають розголошенню; для роботи на об’єкті аудитору надається робоче приміщення.
Звіт про наслідки аудиту. Виконання аудитором (аудиторською фірмою) договору визначається актом приймання-здачі аудиторського висновку або іншого офіційного документа.
Аудиторський висновок складається з дотриманням відповідних норм та стандартів і має містити підтвердження або аргументовану відмову від підтвердження достовірності, повноти та відповідності законодавству бухгалтерської звітності замовника.
Суб’єкти господарювання, зазначені в п. 1 §4 гл. 6, повинні подати аудиторський висновок та інші документи публічної бухгалтерської звітності до відповідної податкової інспекції України протягом дев’яти місяців року,
Подання аудиторського висновку до відповідної податкової інспекції здійснюється не пізніше ніж у 10-денний термін після закінчення аудиторської перевірки. В разі неподання або невчасного подання аудиторського висновку відповідним податковим інспекціям з вини суб’єкта господарювання до нього застосовуються фінансові санкції та адміністративні штрафи, передбачені законодавчими актами України.
Керівництво суб’єкта господарювання відповідно до законів України несе персональну відповідальність за повноту і достовірність бухгалтерських та інших документів, які надаються аудитору (аудиторській фірмі) для проведення аудиту.
У разі виявлення фактів недостовірності або неповноти бухгалтерських документів аудитор (аудиторська фірма) зобов’язаний повідомити про це замовникові не пізніше до закінчення терміну перевірки або надання інших послуг.
< Попередня Наступна >