2.5.2. Джерела доказів
Кримінально – процесуальне прав - Кримінальний процес: Україна, ФРН, Франція, Англія |
2.5.2. Джерела доказів
1. Показання свідків. 2. Висновки експертів.
1. Найпоширенішим джерелом доказів у США, як і в інших країнах, є показання свідків. Останні поділяються насвідків обвинувачення і свідків захисту. Як і в Англії, суд за власною ініціативою свідків не викликає, а допити бувають трьох видів: основні, перехресні й повторні.
Як докази використовуються показання анонімних свідків, у тому числі таємних поліцейських агентів, їм надається так звана гарантія не викриття, суть якої полягає в тому, що свідок обвинувачення – поліцейський таємний агент – на судове засідання не викликається, його показання оголошуються в суді без вказівки джерела їх одержання.
Обвинувачені також допитуються як свідки, причому визнання обвинуваченим своєї вини має вирішальне значення. Тому поліція і прокуратура завжди намагаються одержати таке визнання.
2. Висновки експертів. Як і в Англії, в кримінальному процесі США експертиза має змагальний характер. Кожна із сторін за власною ініціативою запрошує одного або кількох експертів. Якщо одна сторона провела експертизу, друга має право провести контр експертизу. На суді експерт допитується як свідок, але на відміну від звичайного свідка він не дає показання про відомі йому факти, а висловлює свою думку з приводу різних фактів.
Законом "Про засекречення інформації" у США передбачена можливість доповіді слідчих матеріалів особисто судді окремо від захисту й підсудного для спільного вирішення питання про доцільність долучення їх до справи.
< Попередня Наступна >