16.3. Правове положення орендного підприємства
Господарське право - Господарське право України: Підруч. для студ. |
16.3. Правове положення орендного підприємства
Орендним визнається підприємство, створене орендарем на основі оренди цілісного майнового комплексу існуючого державного або комунального підприємства чи майнового комплексу виробничого структурного підрозділу (структурної одиниці) цього підприємства з метою здійснення підприємницької діяльності.
Орендодавець — юридична особа, утворена членами трудового колективу підприємства чи його підрозділу, майновий комплекс якого є об'єктом оренди.
Організація членів трудового колективу, зареєстрована як юридична особа, має переважне право на укладення договору оренди майна підприємства (структурного підрозділу), де створено цю організацію.
Орендодавцями щодо майнових комплексів, які належать до державної або комунальної власності, є Фонд державного майна України і його регіональні відділення, а також органи, уповноважені Верховною Радою Автономної Республіки Крим, місцевими радами управляти майном, що належить відповідно Автономній Республіці Крим або перебуває в комунальній власності.
Законом визначаються об'єкти державної та комунальної власності, на основі яких не можуть створюватись орендні підприємства.
Передання в оренду майнових комплексів не припиняє права власності на це майно. Передавати цілісні майнові комплекси в суборенду забороняється.
Орендар відповідальний за забезпечення цілісності та збереження отриманого в оренду майна і на вимогу орендодавця повинен відшкодувати завдані йому збитки.
Орендоване підприємство може бути визнано банкрутом у порядку, встановленому законом.
Порядок укладення договору оренди майнового комплексу та інші питання
< Попередня Наступна >