Глава 22. Цінні папери в господарській діяльності // 22.1. Цінні папери та їх види
Господарське право - Господарське право України: Підруч. для студ. |
Глава 22. Цінні папери в господарській діяльності
22.1. Цінні папери та їх види
Суб'єкти господарювання в межах своєї компетенції та відповідно до встановленого законодавством порядку можуть випускати та реалізовувати цінні папери, а також придбавати цінні папери інших суб'єктів господарювання (ст. 163 ГКУ).
Цінним папером є документ встановленої форми з відповідними реквізитами, що посвідчує грошове або інше майнове право і визначає відносини між суб'єктом господарювання, який його випустив (видав), і власником та передбачає виконання зобов'язань згідно з умовами його випуску, а також можливість передання прав, що випливають з цього документа, іншим особам.
В Україні можуть випускатись і перебувати в обігу пайові, боргові та інші цінні папери. У сфері господарювання у передбачених законом випадках використовуються такі види цінних паперів:
акції;
облігації внутрішніх та зовнішніх державних позик;
облігації місцевих позик;
облігації підприємств;
казначейські зобов'язання;
ощадні сертифікати;
векселі;
інші види цінних паперів, передбачені ГКУ та відповідними законами України.
Цінні папери можуть бути іменними та на пред'явника.
Іменні цінні папери передаються шляхом повного індосаменту (передавальним записом, який засвідчує перехід прав за цінним папером до іншої особи), якщо інше не передбачено законом або в них спеціально не вказано, що вони не підлягають переданню. Цінні папери на пред'явника обертаються вільно.
Порядок іменної ідентифікації цінних паперів у бездокумен-тарній формі встановлюється законом. Правовий режим цінних паперів визначається ГКУ та відповідними законами України.
< Попередня Наступна >