Головне меню
Головна Підручники Господарське право Господарське право України: Підруч. для студ. Глава 22. Цінні папери в господарській діяльності // 22.1. Цінні папери та їх види

Глава 22. Цінні папери в господарській діяльності // 22.1. Цінні папери та їх види

Господарське право - Господарське право України: Підруч. для студ.
121

Глава 22. Цінні папери в господарській діяльності

22.1. Цінні папери та їх види

Суб'єкти господарювання в межах своєї компетенції та відпо­відно до встановленого законодавством порядку можуть випус­кати та реалізовувати цінні папери, а також придбавати цінні папери інших суб'єктів господарювання (ст. 163 ГКУ).

Цінним папером є документ встановленої форми з відповід­ними реквізитами, що посвідчує грошове або інше майнове право і визначає відносини між суб'єктом господарювання, який його випустив (видав), і власником та передбачає виконання зобо­в'язань згідно з умовами його випуску, а також можливість передання прав, що випливають з цього документа, іншим осо­бам.

В Україні можуть випускатись і перебувати в обігу пайові, боргові та інші цінні папери. У сфері господарювання у передба­чених законом випадках використовуються такі види цінних паперів:

акції;

облігації внутрішніх та зовнішніх державних позик;

облігації місцевих позик;

облігації підприємств;

казначейські зобов'язання;

ощадні сертифікати;

векселі;

інші види цінних паперів, передбачені ГКУ та відповідними законами України.

Цінні папери можуть бути іменними та на пред'явника.

Іменні цінні папери передаються шляхом повного індоса­менту (передавальним записом, який засвідчує перехід прав за цінним папером до іншої особи), якщо інше не передбачено законом або в них спеціально не вказано, що вони не підля­гають переданню. Цінні папери на пред'явника обертаються вільно.

>

Порядок іменної ідентифікації цінних паперів у бездокумен-тарній формі встановлюється законом. Правовий режим цінних паперів визначається ГКУ та відповідними законами України.

 

< Попередня   Наступна >