39.4. Аудит і аудиторська діяльність
Господарське право - Господарське право України: Підруч. для студ. |
39.4. Аудит і аудиторська діяльність
Аудиторською визнається діяльність громадян та організацій, предметом якої є здійснення аудиту, організаційне і методичне забезпечення аудиту та надання інших аудиторських послуг. Аудиторська діяльність регулюється ГКУ, законом про аудиторську діяльність та іншими прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами (ст. 362 ГКУ).
Аудит — це перевірка бухгалтерської звітності, обліку, первинних документів та іншої інформації щодо фінансово-господарської діяльності суб'єктів господарювання з метою визначення достовірності їх звітності, обліку, його повноти і відповідності законодавству та встановленим нормативам.
Аудит здійснюється незалежними особами (аудиторами), аудиторськими організаціями, які уповноважені суб'єктами господарювання на його здійснення.
Аудит може здійснюватись з ініціативи суб'єктів господарювання, а також у випадках, передбачених законом (обов'язковий аудит) (ст. 363 ГКУ).
Відповідно до ст. 364 ГКУ аудитором може бути громадянин України, який має кваліфікаційний сертифікат про право на здійснення аудиторської діяльності на території України.
Аудитор має право об'єднатися з іншими аудиторами у спілку з дотриманням вимог законодавства.
Аудиторською організацією є господарська організація, створена відповідно до вимог закону.
Умови та порядок здійснення аудиторської діяльності, права та обов'язки аудиторів і аудиторських організацій визначаються законом, іншими нормативно-правовими актами.
Аудиторська палата України — самоврядний орган, що здійснює сертифікацію суб'єктів, які мають намір займатись аудиторською діяльністю, затверджує прог
Правовий статус і порядок діяльності Аудиторської палати України визначаються законом про аудиторську діяльність та іншими прийнятими відповідно до нього нормативно-правовими актами.
< Попередня Наступна >