Резюме
Естетика - Естетика: Навч. посіб |
Резюме
Важливе місце серед форм духовного життя людства належить естетичній свідомості, яка відображає об’єктивну дійсність у певних художніх образах.
Естетична свідомість відображає буття в конкретній наочно-чуттєвій формі, художніх образах, що здійснюють влив на наші органи почуттів і викликають тим самим певну емоційну реакцію і оцінку.
В основі естетичної свідомості лежить художня культура, яка включає в себе естетичну активність особистості, її естетичне виховання, а також естетичні потреби, почуття, смаки, які реалізуються в художній творчій діяльності людей.
Особлива роль у формуванні естетичної свідомості людини належить мистецтву. Мистецтво виступає як специфічний спосіб практично-духовного освоєння світу, форма суспільної свідомості й художньо-образного відображення дійсності, її пізнання і оцінки, специфічною формою творчої діяльності особистості.
Для збагачення естетичної свідомості людей важливим є пошук шляхів всебічного відродження, вільного розвитку національного та загальнолюдського в мистецтві.
Видові особливості естетичної свідомості визначаються єдністю структури її форм. Теоретично розрізняють два рівні функціонування даного феномена: повсякденний і теоретичний.
Естетична свідомість у бутті людини та суспільства являє собою динамічний комплекс потреб, почуттів, уявлень, образів, поглядів, цінностей, ідей, ідеалів.
< Попередня Наступна >