Резюме
Естетика - Естетика: Навч. посіб |
Резюме
Соціальна сутність мистецтва виявляється у специфіці його мети та предмета. Метою мистецтва, усіх його видів, форм та жанрів є вдосконалення людини та суспільства, в якому ця людина живе. Тому предметом мистецтва стає реальна дійсність, за якої постає життя людини. Мистецтво є орган життя чи орган виробництва людського життя.
Мистецтво утворює принципово новий рівень діяльності, який відрізняється різким збільшенням ступеня свободи, таким чином у співвідношенні до дійсності мистецтво виступає як частина свободи.
Художня культура характеризує ступінь та спосіб розвитку здібностей, хисту, потреб соціального суб’єкта в усіх формах художньої діяльності, ступінь його підготовленості до цієї діяльності, його участі у створенні та засвоєнні цінностей мистецтва, в організації художньої діяльності.
Норми художньої культури поділяються на загальні закони видів мистецтва, які регулюють процес художньої творчості: естетичні принципи та норми, що формуються певним художнім методом; естетичні норми та принципи, що залежать від конкретного художнього напрямку, до якого належить митець.
Мистецтво є поліфункціональним:
як аналіз стану світу (художньо-концептуальна функція);
як віщування (функція передбачення);
як повідомлення та спілкування (інформативна та комунікативна функція);
як катарсис у формуванні цілісної особистості (виховна функція);
сугестивна функція (вплив на несвідоме);
як формування творчого духу та ціннісних орієнтирів (естетична функція);
як насолода (гедоністична функція).
Мистецтво ціннісно орієнтує людину в світі, розвиває у неї творчий дух, пробуджує в людині творця.
Мистец
< Попередня Наступна >