ПРАКТИКУМ 3 ЕКОЛОГІЧНОГО ПРАВА УКРАЇНИ
Екологічне право - ЕКОЛОГІЧНЕ ПРАВО УКРАЇНИ // О.С. БАБ'ЯК |
ПРАКТИКУМ 3 ЕКОЛОГІЧНОГО ПРАВА УКРАЇНИ
1. Мета і завдання курсу «Екологічне право України»
Програма курсу «Екологічне право України» призначена для студентів юридичного факультету.
Навчальна дисципліна складається з двох частин: Загальної і Особливої. Основною метою викладання даного курсу є формування у студентів необхідних правових знань, невід'ємно пов'язаних з їх професійною підготовкою.
Студенту належить опанувати відповідну сукупність знань, вмінь та навичок.
Знати: проблеми науки екологічного права. Чинне екологічне законодавство, основні принципи і завдання екологічного права, законодавчі засади раціонального природокористування, організаційно-правові заходи охорони основних об'єктів природи, види юридичної відповідальності за порушення екологічного законодавства.
Вміти: застосовувати екологічно-правові норми, узагальнювати практику використання екологічного законодавства та робити відповідні висновки за результатами узагальнення, правильно використовувати роз'яснення судових та інших органів у процесі застосування норм екологічного права, вести пропаганду екологічного законодавства серед населення.
Головною метою проведення практичних занять з курсу «Екологічне право України» є формування навичок роботи з нормативними документами, правильне застосування законодавства.
2. Програма курсу «Екологічне право України»
Тема 1. Предмет, система та джерела екологічного права України
Предмет і поняття екологічного права. Основні принципи і завдання екологічного права. Система навчального курсу «Екологічне право» та його місце серед інших галузей права. Джерела екологічного права.<
Тема 2. Пріоритети екологічного права України Гарантування екологічної безпеки в Україні. Охорона екологічних прав та інтересів громадян України. Всебічне сприяння екологізації суспільства.
Тема 3. Правове забезпечення раціонального природокористування в Україні.
Місце раціонального природокористування в екологічних відносинах. Законодавчі засади раціонального природокористування. Зміцнення законності в галузі природокористування.
Тема 4. Державне управління природокористуванням і охороною навколишнього середовища в Україні
Поняття і зміст державного управління природокористуванням і охороною навколишнього середовища. Органи управління природокористуванням і охороною природного середовища та їх компетенція.
Тема 5. Правове регулювання здійснення екологічної експертизи
Науково-правові засади екологічної експертизи. Правові форми та види екологічної експертизи. Правовий статус експерта екологічної експертизи. Соціально-правовий механізм здійснення екологічної експертизи.
Тема 6. Юридична відповідальність в галузі екології
Відповідальність як засіб реалізації екологічного права: поняття і форми. Позитивна юридична відповідальність у галузі екології. Юридична відповідальність за екологічні правопорушення. Види юридичної відповідальності за екологічні правопорушення.
Тема 7. Правова охорона земель в Україні
Земля як об'єкт правової охорони. Поняття і значення правової охорони земель. Організаційно-правові заходи охорони земель. Юридична відповідальність за порушення земельного законодавства.
Тема 8. Правова охорона вод в Україні
Вода як об'єкт правової охорони. Правові форми охорони вод Відповідальність за порушення водного законодавства.
Тема 9. Правова охорона лісів в Україні
Ліс як об'єкт правової охорони. Організаційно-правові заходи охорони лісів. Відповідальність за порушення лісового законодавства.
Тема 10. Правова охорона тваринного світу в Україні
Тваринний світ як об'єкт правової охорони. Організаційно-правові заходи охорони тваринного світу. Відповідальність за порушення законодавства про охорону тваринного світу.
Тема 11. Правова охорона атмосферного повітря в Україні
Атмосферне повітря як об'єкт правової охорони. Організаційно-правові заходи охорони атмосферного повітря. Відповідальність за порушення в галузі охорони атмосферного повітря.
Тема 12. Правова охорона надр в Україні
Надра як об'єкт правової охорони. Поняття і зміст правової охо-' рони надр. Відповідальність за порушення законодавства про надра.
Тема 1З. Правова охорона природно-заповідного фонду в Україні
Природно-заповідний фонд України як об'єкт правової охорони. Організаційно-правові заходи охорони природно-заповідного фонду. Відповідальність за порушення законодавства про природно-заповідний фонд.
< Попередня Наступна >