§ 4. Організація роботи урядових органів державного управління
Державне будівництво та місцеве самоврядування - Державне будівництво і місцеве самоврядування |
§ 4. Організація роботи урядових органів державного управління
Кабінет Міністрів України в межах коштів, передбачених на утримання органів виконавчої влади, може утворювати урядові органи державного управління (департаменти, служби, інспекції), які діють у складі центрального органу виконавчої влади і підпорядковуються йому.
Очолює урядовий орган державного управління керівник, який призначається на посаду і звільняється з посади Кабінетом Міністрів за поданням керівника центрального органу виконавчої влади. Він персонально відповідає за виконання покладених на цей орган завдань; затверджує за погодженням з керівником центрального органу виконавчої влади структуру і положення про структурні підрозділи урядового органу; призначає та звільняє з посад керівників цих структурних підрозділів, крім своїх заступників; підписує видані в межах компетенції накази, організовує перевірку їх виконання; здійснює інші повноваження. Керівник урядового органу за посадою є членом колегії центрального органу виконавчої влади.
Керівник урядового органу державного управління має заступників (не більше трьох), у тому числі одного першого, які призначаються на посаду та звільняються з посади Кабінетом Міністрів України за поданням керівника центрального органу виконавчої влади, погодженим з керівником урядового органу.
У структурі урядового органу державного управління утворюються підрозділи, організаційні вимоги щодо яких є такими ж, що і до структурних підрозділів апарату центрального органу виконавчої влади. Для реалізації покладених на нього завдань за погодженням з керівником центрального органу виконавчої влади урядовий орган державного управління може утворювати свої територіальні органи в межах граничної чисельності працівників урядового органу, а також колегію у складі керівника урядового ор
Урядовий орган державного управління в межах своєї компетенції бере участь у реалізації державної політики та здійснює управління у відповідній підгалузі або сфері діяльності центрального органу виконавчої влади, зокрема в межах, визначених центральним органом, здійснює управління майном підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління цього органу; виконує контрольно-наглядові функції у відповідній підгалузі або сфері діяльності; здійснює регулятивні та дозвільно-реєстраційні функції; узагальнює практику застосування законодавства. Урядовий орган державного управління може видавати накази організаційно-розпорядчого характеру.
< Попередня Наступна >