Головне меню

Проходження державної служби

Адміністративне право - Адміністративне право України

83.

Прийняття на державну службу

Прийняття на  державну  службу   на  посади  третьої – сьомої категорій, здійснюється на конкурсній основі,  крім випадків,  коли інше встановлено законамиУкраїни. Порядок проведення  конкурсу  для  вступу  на державну службу регулюється  Положенням,  що  затверджується  Кабінетом  Міністрів України. Дані про  вакансії  посад  державних  службовців   підлягають публікації  та поширенню через засоби масової інформації не пізніш як за один місяць до проведення конкурсу.

Забороняється вимагати  від  кандидатів  на  державну  службу відомості та документи, подання яких не передбачено законодавством України. Президент України, Голова Верховної Ради України, члени Уряду України,   глави  місцевих  державних  адміністрацій  мають  право самостійно добирати та приймати осіб на посади  своїх  помічників, керівників  прес-служб,  радників  і  секретарів  згідно з штатним розписом і категорією,  що відповідає посаді (патронатна  служба).

Порядок  перебування на державній службі таких осіб установлюється відповідними органами.

Державний  службовець не має права вчиняти  дії,  передбачені статтями  1  і  5  Закону   України  "Про  боротьбу   з корупцією" Державні службовці не  можуть  брати  участь  у  страйках  та вчиняти  інші  дії,  що  перешкоджають  нормальному функціонуванню державного органу.

Інші обмеження,  пов'язані  з  проходженням  державної службиокремими категоріями державних службовців, встановлюються виключно законодавчими актами України.

" style="text-align: justify;">

Громадяни України,   які  вперше  зараховуються  на  державну службу, приймають Присягу такого змісту: "Повністю усвідомлюючи свою високу відповідальність, урочисто присягаю,  що  буду  вірно  служити   народові   України,   суворо дотримувати Конституції та законів України,  сприяти втіленню їх у життя, зміцнювати їх авторитет, охороняти права, свободи і законні інтереси  громадян,  з  гідністю нести  високе  звання державного службовця, сумлінно виконувати свої обов'язки".

Державний службовець    підписує    текст    Присяги,    який зберігається за місцем  роботи.  Про  прийняття Присяги  робиться запис у трудовій книжці.

При прийнятті   на   державну   службу  може  встановлюватися випробування терміном до шести місяців.

Тривалість робочого часу  державних  службовців  визначаєтьсявідповідно  до  законодавства  про  працю  України  з  урахуванням особливостей, передбачених цим Законом.

Для  виконання  невідкладної і непередбаченої роботи державні службовці зобов'язані за розпорядженням керівника органу,  в якому вони  працюють,  з'являтися  на  службу  у  вихідні,  святкові  та неробочі дні,  робота за які компенсується відповідно  до  чинного трудового законодавства. За рішенням керівника органу державні службовці  можуть  бути відкликані   із   щорічної   або   додаткової  відпустки. Частина невикористаної відпустки,  яка  залишилася,  надається  державному службовцю  у будь-який інший час відповідного року чи приєднується до відпустки у наступному році.

З метою набуття практичного досвіду,  перевірки  професійного рівня і ділових якостей особи,  яка претендує на посаду державного службовця,  може проводитися стажування у відповідному  державному органі терміном до двох місяців із збереженням заробітної плати заосновним місцем роботи.

Граничний  вік  перебування  на державній службі становить 60 років  для  чоловіків  і  55  років для жінок. У разі необхідності керівник  державного органу за погодженням з Начальником Головного управління  державної  служби  при Кабінеті Міністрів України може продовжити термін перебування на державній службі, але не більш як на  п'ять років.

У виняткових випадках після закінчення цього терміну державні службовці можуть бути залишені на державній службі лише на посадах радників або  консультантів  за  рішенням  керівника  відповідного державного органу.

< Попередня   Наступна >