Головне меню

§ 8. Управління шляховим господарством

Адміністративне право - Адміністративне право України
102

§ 8. Управління шляховим господарством

Шляховий комплекс є однією з найважливіших складових кожної цивілізованої держави. Постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 1998 р. затверджено програму створення мережі міжнародних транспортних коридорів (МТК), яка передбачає комплекс першочергових заходів, спрямованих на розбудову автомобільних доріг на період до 2005 р. Мережа МТК буде органічною складовою системи транс’європейських транспортних коридорів, рішення про створення якої було прийнято у березні 1994 р. на Панєвропейській конференції в Греції, а також на аналогічній конференції в 1997 р. у Фінляндії. Всього таких коридорів буде дев’ять, вони включають до себе залізничний, автомобільний і водний види транспорту з усією інфраструктурою.

В Україні автомобільні дороги загального користування поділяються на два види: автомобільні дороги державного значення та автомобільні дороги місцевого значення.

З метою забезпечення управління і належного функціонування, подальшого розвитку вдосконалення мережі автомобільних доріг загального користування. Указом Президента України від 29 січня 2002 року №50/2002 затверджено Положення про державну службу автомобільних доріг України.

Державна служба автомобільних доріг України (Укравтодор) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра транспорту України.

Основними завданнями Укравтодору є: розроблення і реалізація державної стратегії розвитку дорожнього господарства та проведення єдиної технічної, економічної політики в дорожньому комплексі; розроблення та виконання державних програм, спрямованих на створення умов для надійного і безпечного руху на автомобільних дорогах загального користування; задоволення потреб суспільного в

иробництва, населення та оборони країни в удосконаленні та раціональному розвитку дорожньої мережі; організація збирання, зосередження та цільового використання коштів, що надходять для фінансування дорожнього господарства; організація будівництва, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування та інженерних споруд на них; забезпечення разом з Державтоінспекцією додержання чинного законодавства щодо охорони доріг і споруд на них та ін. Укравтодор очолює Голова, який призначається Президентом України.

Голова Укравтодору несе персональну відповідальність за виконання покладених на корпорацію завдань і здійснення нею своїх функцій.

Для погодженого вирішення питань, що належить до повноважень Укравтодору, в корпорації утворюється колегія у складі Голови (голова колегії), заступників Голови за посадою, керівників структурних підрозділів корпорації, а також керівників підприємств, установ і організацій дорожнього господарства.

Члени колегії затверджуються Кабінетом Міністрів України. Рішення колегії проводяться в життя наказами корпорації.

Корпорація у разі потреби видає разом з центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування спільні акти. Рішення Укравтодору, прийняття у межах його компетенції, є обов’язковими для підприємств, установ і організацій дорожнього господарства незалежно від форм власності.

У компетенції місцевих державних адміністрацій також знаходиться вирішення питань щодо шляхового комплексу. Так, місцеві державні адміністрації здійснюють фінансування підприємств, установ і організацій, переданих в управління вищими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад, а також заходи, пов’язані з розвитком благоустрою та шляховим будівництвом, тощо.

До шляхів сполучень також належать мости. Вони перебувають у віданні Укрзалізниці, Укравтодору та регіональної влади. Мости загального користування підпорядковані Укравтодору.

 

< Попередня   Наступна >