Адміністрація сайту «Радник» оголошує змагання на кращий відгук, про наш сайт. Залишайте свої відгуки по сайт «Радник» на форумах, блогах та інших ресурсах Інтернету з посиланням на наш сайт, та надсилайте посилання на відгук нам через форму зворотного зв’язку. Переможець змагання отримає 50$ від адміністрації сайту.

Головне меню
Головна Підручники Адміністративне право Адміністративне право України § 5. Адміністративна відповідальність за правопорушення в галузі використання і охорони природних ресурсів

§ 5. Адміністративна відповідальність за правопорушення в галузі використання і охорони природних ресурсів

Адміністративне право - Адміністративне право України

§ 5. Адміністративна відповідальність за правопорушення в галузі використання і охорони природних ресурсів

Адміністративним правопорушенням у галузі охорони нав­колишнього природного середовища слід визнавати посягання на природне середовище — протиправну винну (умисну чи необережну) дію або бездіяльність, за що законодавством встановлено адміністративну відповідальність.

В главі 7 КпАП передбачені конкретні склади адміністративних правопорушень у цій галузі. Об’єкти охорони можна поділити на декілька груп.

До першої слід віднести такі правопорушення, як псування і за­бруднення сільськогосподарських та інших земель (ст. 52); порушення правил використання земель (ст. 53); несвоєчасне повернення тимчасово займаних земель або неприведення їх у стан, придатний для використання за призначенням (ст. 54). Справи про ці адмі­ністративні правопорушення розглядають органи (посадові особи) по земельних ресурсах.

Другу групу правопорушень складають ті, що пов’язані з неналежним використанням водних ресурсів. Так, в КпАП передбачена відповідальність за порушення правил охорони водних ресурсів (ст. 59); порушення вимог щодо охорони територіальних і внутрішніх морських вод від забруднення і засмічення (ст. 59); порушення правил водокористування (ст. 60). Справи про ці правопорушення розглядають органи по регулюванню використання та охорони вод.

Об’єктом охорони є також ліси та землі державного лісового фонду. До правопорушень у цій галузі належать: незаконне використання земель державного лісового фонду (ст. 63); незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняку (ст. 65); знищення або пошкодження полезахисних смуг та захисних лісових насаджень (ст. 65); знищення або пошкодження підросту в лісах (ст. 66); порушення правил відновлення і поліпшення лісів, використання ресурсів спілої деревини (ст. 68); засмічення лісів (ст. 73) та ін. Справи про ці правопорушення мають право розглядати посадові особи орга­нів лісового господарства.

Під охороною закону знаходиться також рослинний та тваринний світ. Адміністративна відповідальність передбачена за знищення корисної для лісу фауни (ст. 76); порушення правил використання об’єктів тваринного світу (ст. 85); порушення вимог щодо охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин (ст. 87); жорстоке поводження з тваринами (ст. 89); порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України (ст. 90). Справи про такі правопорушення розглядаються органами (посадовими особами) Мінохоронприроди України.

КпАП передбачена також відповідальність за правопорушення, пов’язані з охороною атмосферного повітря і надр.

 

 

Додати коментар