Головне меню

Припинення державної служби

Адміністративне право - Адміністративне право України

80.Припинення державної служби

Підстави припинення державної служби

Крім загальних  підстав,  передбачених  Кодексом  законів про працю України, державна служба припиняється у разі: 1) порушення умов реалізації права на державну службу;

2) недотримання  пов'язаних  із проходженням державної служби вимог;

3) досягнення    державним    службовцем    граничного   віку проходження державної служби;

4) відставки державних службовців, які займають посади першої або другої категорії;

5) виявлення   або   виникнення  обставин,  що  перешкоджають перебуванню державного службовця на державній  службі;

6) відмови державного службовця від прийняття  або  порушення Присяги;

7) неподання або  подання  державним  службовцем  неправдивих відомостей  щодо  його  доходів,  передбачених. Зміна керівників  або  складу  державних органів не може бути підставою для припинення державним службовцем державної служби  на займаній  посаді  з  ініціативи  новопризначених керівників,  крім державних службовців патронатної служби. За державними   службовцями,   які   займали   посади  першої категорії не менше трьох років і звільнені  у  зв'язку  із  зміною складу   органу,   де  вони  працювали,  або  закінченням  терміну повноважень цього органу,  зберігається середньомісячний заробіток на період працевлаштування, але не більше одного року.

Відставкою є  припинення 

державної  служби службовцем,  який займає посаду першої  або  другої  категорії,  за  його  письмовою заявою. Підставами для відставки є принципова незгода  з рішенням державного органу чи посадової особи,  а також етичні  перешкоди  для  перебування  на  державній службі; примушування державного  службовця   до   виконання   рішення державного  органу  чи  посадової  особи,  яке  суперечить чинному законодавству,  що  може  заподіяти   значної   матеріальної   або моральної шкоди державі,  підприємствам, установам,  організаціям або об'єднанням громадян, громадянину; стан здоров'я, що перешкоджає виконанню службових повноважень.

Відставка приймається  або  в  ній дається мотивована відмова державним органом або посадовою особою,  які призначили державного службовця  на  цю  посаду.  Рішення  про  прийняття  відставки або відмову в ній приймається у місячний  термін.  У  разі  відмови  у відставці  державний  службовець  повинен  продовжувати  виконання службових  обов'язків  і  має  право  на  звільнення  в   порядку, передбаченому Кодексом законів про працю України.

У разі  відставки  державного  службовця,   який   не   досяг пенсійного  віку,  але має страховий стаж для чоловіків - не менше 25  років,  для жінок - не менше 20 років і відпрацював на посадах першої   чи   другої  категорії  не  менш  як  п'ять  років,  йому виплачується  щомісячно  85  відсотків  його  посадового  окладу з урахуванням  надбавок  за  ранг  та за вислугу років до досягнення пенсійного   віку. При  досягненні  пенсійного  віку  державним службовцем, який перебуває  у  відставці,  йому  призначається пенсія як державному службовцю. У   разі   призначення  пенсії  за  віком,  працевлаштування, засудження   за скоєння  злочину  виплати,  передбачені  частиною четвертою цієї статті, припиняються. Рішення про припинення державної служби може  бути  оскаржено державним службовцем безпосередньо до суду.

< Попередня   Наступна >