Види адміністративних проваджень.
Адміністративне право - Адміністративне право України |
19. Види адміністративних проваджень.
Під адміністративним провадженням розуміють адміністративно – процесуальну діяльність компетентного суб’єкта, що здійснюється в межах конкретної адміністративної справи для її вирішення.
Види:
· Адміністративні провадження за зверненням громадян
· Провадження у справах про адміністративні правопорушення
· Провадження з видачі ліцензії
· Провадження з надання громадянам пільг
· Виконавче провадження
Класифікація проваджень:
1. Нормотворчі провадження – становлять специфічну діяльність уповноважених суб’єктів щодо підготовки, затвердження, офіційного оголошення нормативно – правових актів. Виділяють:
· Провадження з
· Провадження з упорядкування нормативного матеріалу
· Провадження із внесення змін до нормативного матеріалу.
2. Установчі провадження – це специфічна діяльність уповноважених суб’єктів з реалізації норм матеріального адміністративного права щодо створення, реорганізації, ліквідації організаційних структур і комплектуванню їх персоналом. Виділяють:
· Провадження щодо створення організаційних структур
· Провадження щодо реорганізації організаційних структур
· Провадження щодо ліквідації організаційних структур
· Провадження щодо комплектування організаційних структур персоналом.
3. Правозастосовні провадження – становлять специфічну діяльність уповноважених суб’єктів із застосування норм матеріального адміністративного права щодо розгляду та вирішення індивідуальних управлінських справ.
Провадження із застосування заходів адміністративного примусу(дисциплінарні провадження, виконавчі і т.д.) Провадження із вжиття в адміністративному порядку заходів заохочення і стимулювання (провадження у справах щодо преміювання, провадження у справах щодо присвоєння почесних та інших звань і т.д.). Провадження з реалізації громадянами своїх прав та обов’язків (провадженням за зверненням громадян, провадження з надання громадянам спеціальних прав і т.д.). Провадження з реалізації юридичними особами своїх прав і обов’язків (провадження з легалізації юридичних осіб, провадження з надання юридичним особам пільг.) Контрольно – надзорні провадження (провадження з контролю за правоохоронною діяльністю, провадження щодо прокурорського нагляду). < Попередня Наступна >