Адміністративно –правові відносини.
Адміністративне право - Адміністративне право України |
13. Адміністративно –правові відносини.
Адміністративно – правові відносини – це результат впливу адміністративно – правових норм на поведінку суб’єктів сфери державного управління, внаслідок якого між ними виникають сталі правові зв’язки державно – владного характеру.
Адміністративно – правові відносини характеризуються такими особливостями:
1. Адміністративно – правові відносини є формою існування соціальних відносин.
2. Адміністративно – правові відносини конструюються у межах адміністративно – правових норм, тобто норми містять абстрактні конструкції відносин.
3. Адміністративні правовідносини об’єктивуються з виникненням юридичних фактів, передбачених адміністративно –правових нормами..
4. Одним із суб’єктів адміністративних правовідносин завжди є носій владних повноважень щодо інших учасників, якими його наділяють адміністративно – правові норми.
5. Адміністративні правовідносини об’єктивуються переважно в особливій сфері суспільного життя – сфері державного управління, як правило, у зв’язку зі здійсненням органами державного управління своїх управлінських фу
6. Адміністративні правовідносини можуть виникати за ініціативою будь – якої із сторін.
7. Суперечки, що виникають між сторонами адміністративних правовідносин, як правило, вирішуються у позасудовому порядку, тобто шляхом прямого юридично – владного розпорядження правомочного органу.
8. якщо учасник адміністративних правовідносин порушує вимоги норм адміністративного права. То він відповідальний перед державою в особі його органу.
Види адміністративних правовідносин:
1) Залежно від виконуваних функцій: регулятивні і правоохоронні.
2) Залежно від ступеня взаємної підпорядкованості суб’єктів, що беруть участь у правовідносинах,
3) За кількісним складом учасників: двосторонні та багатосторонні,
4) За організаційно – правовим складом учасників.
Адміністративні правовідносини поділяють на вертикальні та горизонтальні, внутрішні і зовнішні, майнові і немайнові, субординації і координації, внутрішньоапаратні і поза апаратні.
< Попередня Наступна >