Стаття 412. Особливості здійснення господарської діяльності на державному кордоні України
Розділ VIII (ст.401-418) - Глава 41 (ст.411-418) |
Стаття 412. Особливості здійснення господарської діяльності на державному кордоні України
1. Господарська діяльність на державному кордоні України (судноплавство, користування водними об'єктами для потреб лісосплаву та інші види водокористування, створення гідроспоруд, провадження інших робіт у внутрішніх водах України, користування землею, лісами, об'єктами тваринного світу, ведення геологічних розвідувань та інша господарська діяльність) здійснюється з урахуванням особливостей режиму державного кордону України відповідно до законодавства України та чинних міжнародних договорів, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України. 2. Умови здійснення на державному кордоні України господарської діяльності визначаються відповідними органами державної влади України з урахуванням місцевих умов згідно з вимогами закону. 3. У випадках і в порядку, передбачених законом, сполучення через державний кордон України на окремих ділянках за рішенням Кабінету Міністрів України може бути тимчасово обмежене чи припинене або встановлено заходи карантину для людей, тварин, вантажів, насіннєвого, садивного матеріалу та іншої продукції тваринного та рослинного походження, що перетинають державний кордон України.
1. Коментована стаття встановлює, що будь-яка господарська діяльність на державному кордоні України має специфіку, обумовлену необхідністю охорони державного кордону України. Господарська діяльність на державному кордоні може здійснюватися у вигляді судоходства, використання водних об'єктів для потреб лісосплаву та інших видів водокористування, створення різноманітних гідроспоруд, провадження інших робіт у внутрішніх водах України, використання землі, лісів, тваринного світу, ведення гірничої справи, геологічних розвідок та в інших видах.
Здійснення господарської діяльності не повинно зашкоджувати режиму державно
2. За змістом даної статті порядок здійснення усіх видів господарської діяльності на державному кордоні України визначається відповідними органами державної влади України за погодженням з органами Державної прикордонної служби з урахуванням специфіки місцевих умов на підставі Закону «Про державний кордон України».
У прикордонній смузі та в контрольованому прикордонному районі встановлюється прикордонний режим. Порядок його встановлення визначається Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до статті 24 Закону «Про державний кордон України» дозвіл на здійснення робіт у прикордонній смузі видає Державна прикордонна служба України разом з органами внутрішніх справ. А в необхідних випадках Державна прикордонна служба може встановлювати додаткові тимчасові режимні обмеження на проведення робіт у прикордонній смузі.
3. За правилами даної статті у випадку загрози поширення особливо небезпечних інфекційних хвороб на території України або іноземної держави перехід через державний кордон України на загрозливих ділянках може бути тимчасово обмежений або припинений чи встановлено карантин для людей, тварин, вантажів, насіннєвого, садивного матеріалу та іншої продукції тваринного та рослинного походження, які перетинають державний кордон України. Право прийняття такого рішення законодавством про державний кордон України покладено на Кабінет Міністрів України.
< Попередня Наступна >