Стаття 103. Правління виробничого кооперативу

Розділ II (ст. 55-131) - Глава 10 (ст.93-112)
116

Стаття 103. Правління виробничого кооперативу

1. Правління виробничого кооперативу створюється у кооперативі, до складу якого входить не менше десяти членів. 2. Правління кооперативу: розробляє і вносить на затвердження загальних зборів напрями розвитку коопера­тиву; скликає загальні збори членів кооперативу і контролює виконання прийнятих ними рішень; вносить на затвердження загальних зборів рішення про прийняття до кооперативу нових членів та припинення членства; забезпечує збереження майна кооперативу; організовує проведення незалежних аудиторських перевірок діяльності кооперативу; вирішує питання навчання членів кооперативу, співробітництва з вітчизняними та іноземними організаціями; делегує виконавчому директору кооперативу право на прийняття відповідних рі­шень з питань компетенції правління, якщо це передбачено статутом кооперативу; вирішує інші питання діяльності кооперативу. 3. Правління очолює голова кооперативу, який обирається загальними зборами чле­нів виробничого кооперативу. Функції голови кооперативу і порядок його відкликання визначаються статутом кооперативу. 4. Члени правління можуть обирати зі свого складу заступника голови та секретаря правління відповідно до статуту кооперативу. 5. Члени правління кооперативу працюють переважно на громадських засадах. У статуті кооперативу може бути передбачено винагороду за роботу членів правління. 6. Періодичність проведення засідань правління кооперативу визначається стату­том кооперативу. Рішення приймається більшістю голосів за наявності на засіданні не менше двох третин членів правління кооперативу. 7. У разі якщо до складу виробничого кооперативу входить менше десяти членів, функції та повноваження правління здійснюють загальні збори та голова кооперативу відповідно до статуту.

 

1. Для організації виконання рішень загальних зборів та керівництва повсякденною робо­тою виробничого

кооперативу, до складу якого входять не менше десяти членів, обов'язково обирається виконавчий колегіальний орган - правління виробничого кооперативу.

Правління у своїй діяльності підзвітне загальним зборам, які заслуховують інформацію про його роботу в цілому або про роботу окремих членів правління, приймають рішення про дострокові перевибори всього правління або його окремих членів.

Правління веде усі справи виробничого кооперативу та представляє його інтереси у взаємовідносинах з третіми особами.

2. Частина 2 коментованої статті визначає компетенцію правління виробничого кооперати­ву, до якої входить вирішення усіх питань, не віднесених до виключної компетенції загальних зборів, а при наявності спостережної ради - до її компетенції. Правомочності правління ви­робничого кооперативу конкретизуються в статуті кожного конкретного кооперативу.

3. Правління кооперативу очолює голова кооперативу. Як голова правління він займає провідне становище серед посадових осіб виробничого кооперативу.

Обрання голови є виключною компетенцією загальних зборів кооперативу. Загальні збо­ри обирають голову шляхом прямого таємного голосування. Порядок і підстави відкликання голови визначаються статутом конкретного виробничого кооперативу.

Голова правління виробничого кооперативу здійснює загальне керівництво його діяльніс­тю та забезпечує виконання рішень загальних зборів та правління. Як свідчить практика, го­лова правління наділений досить широкими повноваженнями, обсяг яких зазначається у ста­туті кооперативу. Ці повноваження можуть міститися у положенні, що визначає правовий статус голови правління.

У процесі повсякденного керівництва роботою виробничого кооперативу голова правлін­ня направляє та контролює діяльність посадових осіб кооперативу, представляє кооператив перед усіма третіми особами як законний представник кооперативу, виступає від імені та в інтересах кооперативу, підписує усі види документів, пов'язаних з обігом матеріальних цін­ностей, укладає договори, здійснює прийом та звільнення найманих працівників тощо, несе відповідальність за результати господарської та фінансової діяльності кооперативу.

4. У виробничому кооперативі, якщо це передбачено його статутом, можуть обиратися із складу членів правління заступник голови правління та секретар правління.

Зазвичай заступник голови правління керує якоюсь певною ділянкою роботи та виконує різноманітні доручення за вказівкою голови правління. Під час відсутності голови правління (відрядження, хвороба тощо) заступник голови правління виконує його функції.

Секретар правління у тих виробничих кооперативах, де така посада передбачена, веде діловодство. Він зберігає протоколи зборів та засідань правління і несе відповідальність за достовірність відомостей, що містяться у протоколах та журналах обліку.

5. Члени правління керують окремими ділянками діяльності кооперативу і відповідають за їх роботу. Як правило, члени правління працюють на громадських засадах, але установ­чим документом конкретного виробничого кооперативу може бути передбачена можливість отримання винагороди за їх роботу.

6. Частина 6 статті, що коментується, передбачає визначення періодичності проведення засідань правління статутом виробничого кооперативу.

Правління правомочне приймати рішення, якщо на його засіданні присутні не менше 2/3 його членів.

Рішення приймається більшістю голосів членів правління.

Кожне рішення правління оформлюється протоколом, в якому фіксуються: дані про при­сутніх; питання, що обговорюються; виступи; прийняття рішення та результати голосування.

7. Правління у виробничому кооперативі не створюється, якщо кількість його членів мен­ше десяти. У такому разі функції та повноваження цього органу здійснюють загальні збори та голова кооперативу у відповідності до положень статуту конкретного кооперативу.

 

< Попередня   Наступна >