§ 3. Зняття судимості
Кримінальне право - Кримінальне право України: Загальна частина |
§ 3. Зняття судимості
1. Під зняттям судимості розуміють припинення судимості постановою суду. При знятті судимості, на відміну від її погашення, сплив встановленого законом строку і невчинення особою нового злочину самі по собі, автоматично, не припиняють стан судимості. Потрібен розгляд цього питання судом. Закон не зобов’язує, а лише надає суду право на основі конкретних, передбачених у законі умов, зняти з особи судимість.
2. Зняття судимості можливо лише до спливу строків погашення судимості, передбачених у ст. 89 КК. Тому воно завжди є достроковим.
Для зняття судимості, відповідно до ст. 91, необхідні такі умови:
1) відбуття особою покарання тільки у вигляді обмеження волі або позбавлення волі; 2) сплив не менше половини строку погашення судимості, передбаченого в ст. 89; 3) встановлення судом того, що особа зразковою поведінкою і сумлінним відношенням до праці довела своє виправлення.
Для дострокового зняття судимості необхідна сукупність цих умов. Якщо суд встановить наявність цих умов, він постановляє про зняття з особи судимості, після чого особа визнається такою, що не має судимості.
Якщо суд не вважає за можливе зняти судимість, то особа продовжує вважатися судимою і перетерплювати пов’язані з нею обмеження до повного спливу передбачених законом строків погашення судимості.
Відповідно до ч. 3 ст. 91 КК порядок зняття судимості встановлюється КПК (ст. 414).
< Попередня Наступна >