Стаття 226. Право на таємницю усиновлення

Сімейний кодек - Розділ IV (ст.207-256)
105

Стаття 226. Право на таємницю усиновлення

1. Особа має право на таємницю перебування на обліку тих, хто бажає усиновити дитину, пошуку дитини для усиновлення, подання заяви про усиновлення та її розгляду, рішення суду про усиновлення. 2. Дитина, яка усиновлена, має право на таємницю, в тому числі і від неї самої, факту її усиновлення. 3. Особа, яка була усиновлена, має право після досягнення нею чотирнадцяти років на одержання інформації щодо свого усинов­лення.

Відповідно до правил статті, що коментується, право на та­ємницю усиновлення мають як усиновлювач, так і усиновлена дитина.

Це право виникає в особи, яка бажає усиновити дитину, з моменту взяття її на облік. Облік осіб, які бажають усиновити дитину, ведеться державними органами у порядку, встановле­ному Кабінетом Міністрів України (див. коментар до ст. 215).

Право на таємницю усиновлення у особи, яка бажає усино­вити дитину, зберігається протягом усього періоду перебування її на обліку, а також протягом часу, необхідного для пошуку ди­тини і знайомства з нею.

Це ж право зберігається у зазначеної особи протягом усього часу розгляду і вирішення справи про усиновлення су­дом, а також після набрання рішенням суду чинності. Воно діє як до, так і після досягнення усиновленою дитиною пов­ноліття.

Після досягнення 14 років усиновлена дитина має право на одержання інформації щодо свого усиновлення.

 

< Попередня   Наступна >