Головна Науково-практичні коментарі Сімейний кодекс Розділ ІІІ (ст.121-206) Стаття 129. Спір про батьківство між чоловіком матері дитини та особою, яка вважає себе батьком дитини

Стаття 129. Спір про батьківство між чоловіком матері дитини та особою, яка вважає себе батьком дитини

Сімейний кодек - Розділ ІІІ (ст.121-206)
216

Стаття 129. Спір про батьківство між чоловіком матері дитини та особою, яка вважає себе батьком дитини

1. Особа, яка вважає себе батьком дитини, народженої жінкою, яка в момент зачаття або народження дитини перебувала у шлюбі з іншим чоловіком, має право пред'явити до її чоловіка, якщо він записаний батьком дитини, позов про визнання свого батьківства. 2. До вимоги про визнання батьківства застосовується позовна давність в один рік, яка починається від дня, коли особа дізнала­ся або могла дізнатися про своє батьківство.

Згідно з ч. 1 коментованої статті особа, яка вважає себе бать­ком дитини, народженої жінкою, яка в момент зачаття або на­родження дитини перебувала у шлюбі з іншим чоловіком, має право пред'явити до її чоловіка, якщо він записаний батьком дитини, позов про визнання свого батьківства. Уявляється, що у цьому формулюванні допущено неточність. Адже у разі задо­волення зазначеного позову сімейні правовідносини виникають не між чоловіком матері дитини та особою, яка вважає себе її батьком, а між цією особою та дитиною, батьком якої вона бу­де визнана. Тому треба вважати, що відповідачем за цим позо­вом є дитина, а її законним представником, який має брати участь у справі, — чоловік її матері, записаний батьком дитини. До вимоги про визнання батьківства застосовується позовна давність в один рік, яка починається від дня, коли особа дізна­лася або могла дізнатися про своє батьківство.

 

< Попередня   Наступна >
 
Авторизація
Пошук