Стаття 145. Визначення прізвища дитини
Сімейний кодек - Розділ ІІІ (ст.121-206) |
Стаття 145. Визначення прізвища дитини
1. Прізвище дитини визначається за прізвищем батьків. Якщо мати, батько мають різні прізвища, прізвище дитини визначається за їхньою згодою. 2. Батьки, які мають різні прізвища, можуть присвоїти дитині подвійне прізвище, утворене шляхом з'єднання їхніх прізвищ. 3. Спір між батьками щодо прізвища дитини може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.Конвенція про права дитини (ст. 7) визнає за дитиною з моменту її народження право на ім'я (ст. 7). З іменем пов'язується сукупність уявлень про зовнішні та внутрішні якості його носія. Зростання самосвідомості особи приводить до збільшення цінності її імені як такого. Чим багатший внутрішній світ особи, тим більше дорожить вона своїм ім'ям і тим небажанішою для неї є будь-яка дискримінація.
Під іменем у широкому розумінні цього слова розуміється власне Ім'я громадянина, його по батькові та прізвище.
Коментована стаття встановлює порядок визначення прізвища дитини, яка народилася. Так, якщо батьки мають спільне прізвище, воно присвоюється й дитині. Така ситуація є найпоширенішою і особливих проблем не викликає.
При наявності у батьків різних прізвищ за їх письмовою згодою дитині присвоюється прізвище батька чи матері або подвійне прізвище, утворюване шляхом з'єднання прізвищ батьків. Про це робиться запис у графі "Для відміток", який засвідчується підписом обох батьків.
У заяві про присвоєння дитині подвійного прізвища батьки мають зазначати, з якого прізвища — батька чи матері — повинне починатися прізвище дитини.
За відсутності згоди між батьками дитині присвоюється прізвище на підставі рішення органу опіки та піклування. У разі виникнення спору між батьками щодо прізвища, яке носитиме їх дитина, вони можуть
< Попередня Наступна >