Стаття 203. Обов'язок дочки, сина брати участь у додаткових витратах на батьків
Сімейний кодек - Розділ ІІІ (ст.121-206) |
Стаття 203. Обов'язок дочки, сина брати участь у додаткових витратах на батьків
1. Дочка, син крім сплати аліментів зобов'язані брати участь у додаткових витратах на батьків, викликаних тяжкою хворобою, інвалідністю або немічністю.Згідно зі статтею, що коментується, повнолітні дочка, син, які сплачують аліменти на батьків, зобов'язані брати участь у додаткових витратах, зумовлених тяжкою хворобою, інвалідністю, немічністю матері, батька.
У даному разі йдеться про додаткові витрати, а не про додаткове стягнення коштів на утримання непрацездатних батьків, які потребують матеріальної допомоги.
Як правило, повнолітні дочка, син добровільно беруть участь у зазначених витратах.
Водночас якщо вони не виконують цей обов'язок добровільно, батьки мають право звернутися до суду з позовом про стягнення з них додаткових витрат, зумовлених зазначеними обставинами.
Доказами, що підтверджують позовні вимоги, можуть бути висновки МСЕК, судово-медичної експертизи, довідки медичних закладів та інші документи, що свідчать про те, що позивач страждає на тяжке захворювання, дістав каліцтво або інше ушкодження здоров'я і у зв'язку з цим потребує додаткових витрат на медичну та соціальну допомогу. Тому розмір суми, що стягується, повинен визначатися залежно від понесених або передбачуваних витрат.
З урахуванням матеріального становища та сімейного стану повнолітніх дочки, сина суд визначає розмір участі кожного з них (якщо їх декілька) у додаткових витратах на батьків і визначає ту суму, яку має взяти на себе кожний з дітей.
У ході визначення додаткових витрат на батьків, зумовлених їх тяжкою хворобою, інвалідністю або немічністю, суд бере до уваги можливість участі у них й інших осіб (друж
У судовому рішенні, постановленому за результатами одночасного розгляду вимог про стягнення аліментів і про стягнення додаткових витрат, має окремо визначатися частка заробітку, присуджена батькам у вигляді аліментів, і сума присуджених
Додаткові витрати на батьків можуть мати разовий характер або визначатись на певний строк. Залежно від цього суд визначає порядок їх виплати (разовий або строковий).
< Попередня Наступна >