Стаття 67. Право на розпоряджання часткою у майні, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя
Сімейний кодек - Розділ ІІ (ст.21-120) |
Стаття 67. Право на розпоряджання часткою у майні, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя
1. Дружина, чоловік мають право укласти з іншою особою до говір купівлі-продажу, міни, дарування, довічного утримання (догляду), застави щодо своєї частки у праві спільної сумісної власності подружжя лише після її визначення та виділу в натурі або визначення порядку користування майном. 2. Дружина, чоловік мають право скласти заповіт на свою частку у праві спільної сумісної власності подружжя до її визначення та виділу в натурі.У цивільному праві, як вже зазначалося, розрізняють два види права спільної власності: право спільної власності з визначенням частки кожного зі співвласників у праві власності на спільну річ — право спільної часткової власності та право спільної сумісної власності — право власності двох чи більше співвласників без визначення їх часток у праві власності на спільну річ (ч. 2 ст. З Закону України "Про власність"; статті 356, 368 ЦК). Ці види відрізняються один від одного особливостями внутрішніх правовідносин між співвласниками. Характерною ознакою права спільної часткової власності є те, що кожному зі співвласників, як це зазначено у ч. 1 ст. 368 ЦК, належить частка у праві власності на спільний об'єкт у цілому. Ці частки не виділені в натурі. Вони можуть бути рівними й нерівними. Однак їх розмір завжди має бути точно визначений у вигляді дробу (1/2, 1/3, 1/5 тощо) або у відсотках. Для права ж спільної сумісної власності, як зазначено у ч. 1 ст. 368 ЦК і в літературі1, характерно те, що розмір частки у праві власності на спільну річ кожного зі співвласників заздалегідь не визначений. Це безчасткова власність.
Частина 1 статті, що коментується, передбачає, що кожний з подружжя може укласти з іншою особою договір купівлі-продажу, міни, дарування, довічного утримання, застави щодо своєї частки у праві спільної сумісної вла
Дружина, чоловік мають також право скласти заповіт на свою частку у праві спільної сумісної власності подружжя до її визначення та виділу в натурі. Це пояснюється тим, що заповіт набирає сили з моменту смерті спадкодавця. Визначення розміру належної дружині або чоловіку частки у спільній сумісній власності можливе лише після смерті одного з них.
< Попередня Наступна >