Стаття 113. Право на вибір прізвища після розірвання шлюбу
Сімейний кодек - Розділ ІІ (ст.21-120) |
Стаття 113. Право на вибір прізвища після розірвання шлюбу
1. Особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.Право на вибір прізвища належить до особистих немайнових прав подружжя. Воно дістає вияв у можливості вибору дружиною і чоловіком прізвища при укладенні шлюбу (див. коментар до ст. 35), його зміни у період шлюбу (див. коментар до ст. 53), вибору прізвища після розірвання шлюбу.
При розірванні шлюбу кожен із подружжя має право зберегти спільне прізвище або відновити дошлюбне. Це право може бути реалізоване лише у момент припинення шлюбу у разі його розірвання. Після цього якщо у колишнього подружжя виникне бажання змінити прізвище, їм доведеться робити це у встановленому порядку відповідно до Положення про порядок зміни, доповнення, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану, затвердженого наказом Мін'юсту від 26 вересня 2002 р. № 86/5, і Положення про порядок розгляду клопотань про переміну громадянами України прізвищ, імен, по батькові.
Право змінити спільне прізвище на дошлюбне має лише той з подружжя, хто обрав спільне прізвище при укладенні шлюбу. При цьому той з подружжя, чиє прізвище він носить, не може заборонити йому продовжувати іменуватися цим прізвищем після розірвання шлюбу.
< Попередня Наступна >