Стаття 114. Момент припинення шлюбу у разі його розірвання
Сімейний кодек - Розділ ІІ (ст.21-120) |
Стаття 114. Момент припинення шлюбу у разі його розірвання
1. У разі розірвання шлюбу державним органом реєстрації актів цивільного стану шлюб припиняється у день винесення ним відповідної постанови. 2. У разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.Встановлення моменту припинення шлюбу при його розірванні має дуже важливе правове значення, оскільки саме з цього часу між подружжям припиняються особисті та майнові правовідносини, що виникають від дня державної реєстрації шлюбу в органі РАЦСу. У коментованій статті момент припинення шлюбу визначений з урахуванням застосовуваного порядку розірвання шлюбу (в органі РАЦСу чи у суді). Згідно з нею якщо шлюб розривається органом РАЦСу, моментом його припинення є день винесення ним відповідної постанови, а якщо судом — день набрання чинності його рішенням про розірвання шлюбу.
Рішення суду набирає чинності після спливу строку, відведеного на касаційне оскарження й опротестування, якщо воно не було оскаржене чи опротестоване. Касаційна скарга або протест можуть бути подані протягом десяти днів після винесення судом остаточного рішення. У разі принесення касаційної скарги або касаційного протесту рішення, якщо воно не було скасоване, набирає чинності після розгляду справи вищестоящим судом.
Особливу увагу треба звернути на той факт, що положення ч. 2 статті, що коментується, відповідно до якого моментом припинення шлюбу при його розірванні судом визнається день набрання чинності рішенням суду, застосовуватиметься після набрання чинності цим Кодексом. Поки ж що, шлюб, розірваний у судовому порядку, вважається припиненим від дня державної реєстрації його розірвання у книзі реєстрації актів цивільного стану за заявою як обох, так і одного з подружжя. У такому разі державна реєстрація розірвання шлюбу може здійснюва
< Попередня Наступна >