Стаття 343. Неподання митному органу звітності щодо товарів, які перебувають під митним контролем або на територіях спеціальних митних зон
Митний кодекс - Глава 57 (ст.329-355) |
Стаття 343. Неподання митному органу звітності щодо товарів, які перебувають під митним контролем або на територіях спеціальних митних зон
Неподання митному органу особами, зазначеними в статті 320 цього Кодексу, передбаченої законодавством звітності щодо товарів, які перебувають під митним контролем або на територіях спеціальних митних зон і ввозяться, вивозяться, зберігаються, переробляються, виготовляються, купуються та реалізуються без попереднього дозволу митного органу, а також порушення порядку ведення звітності щодо таких товарів - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від трьох до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб підприємств - до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.Об’єкт правопорушення – встановлений Митним кодексом порядок подання митному органу передбаченої законодавством звітності щодо товарів, які перебувають під митним контролем або на територіях спеціальних митних зон, а також порушення порядку ведення такої звітності.
Об’єктивна сторона : а) неподання митному органу звітності щодо товарів, які перебувають під митним контролем або на територіях спеціальних митних зон; б) порушення порядку ведення звітності щодо товарів, які перебувають під митним контролем або на територіях спеціальних митних зон.
Слід зазначити, що це стосується товарів, операції з якими проводяться без попереднього дозволу митного органу.
Регулювання питань, пов’язаних із застосуванням митних режимів, здійснюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи (ст. 187 МК України).
У відповідності до ст. 223 МК України звітність про операції з товарами, що знаходяться у спеціальних митних зонах, встановлюється спеціально уповноваженим центральним
Суб’єкт відповідальності – особи, зазначені в ст.320 МК України, тобто громадяни і посадові особи підприємств, що здійснили такі дії.
Суб’єктивна сторона – зазначене порушення митних правил припускає наявність у правопорушника наміру на його вчинення.
Відповідальність за правопорушення: накладення штрафу на громадян у розмірі від трьох до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб підприємств – до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
< Попередня Наступна >