Головна Науково-практичні коментарі Митний кодекс Глава 38 (ст.229-236) Стаття 231. Операцій щодо переробки товарів

Стаття 231. Операцій щодо переробки товарів

Митний кодекс - Глава 38 (ст.229-236)
109

Стаття 231. Операцій щодо переробки товарів

Кількість операцій щодо переробки товарів у митному режимі переробки на митній території України не обмежується. Операції щодо переробки товарів можуть включати: 1) власне переробку товарів; 2) обробку товарів – монтаж, збирання, монтування та налагодження, внаслідок чого одержуються інші товари; 3) ремонт товарів, у тому числі відновлення та регулювання; 4) використання окремих товарів, що не є продуктами переробки, але які сприяють чи полегшують процес виготовлення продуктів переробки, якщо самі вони при цьому повністю витрачаються. Обмеження на окремі операції щодо переробки товарів, порядок виконання операцій щодо переробки товарів, включаючи можливість та умови використання українських товарів у процесі переробки, визначаються цим Кодексом та іншими законами України. Окремі операції з переробки товарів за дорученням підприємства-резидента, якому видано дозвіл на переробку товарів на митній території України, та з дозволу митного органу можуть здійснюватися іншим підприємством. При цьому відповідальність перед митними органами за дотриманням визначеного порядку переробки товарів несе підприємство, якому видано дозвіл на проведення операцій щодо переробки товарів на митній території України. У разі якщо за умовами переробки товарів на митній території України передбачається виконання кількох операцій щодо їх переробки кількома підприємствами, кожне з підприємств, яке бере участь у процесі переробки, повинне одержати дозвіл митного органу на переробку товарів на митній території України, Переміщення товарів між підприємствами, що беруть участь у їх переробці, здійснюється з дозволу і під контролем митних органів.

Враховуючи характер операцій, які проводяться в рамках митного режиму переробки товарів та необхідність постійного контролю за впливом їх на економічну активність в суміжних секторах національного господарства, встановлюються жорсткі

критерії можливості використання режиму і детальний порядок всіх його основних етапів. Митний кодекс закріплює дозвільний порядок використання режиму переробки. Розміщення товарів в режими переробки можливе тільки з дозволу митного органу.

Дозвіл на застосування зазначених митних режимів може бути наданий митним органом на підставі письмової заяви суб‘єкта зовнішньоекономічної діяльності, поданої в митницю за місцем державної реєстрації суб‘єкта. В заяві мають бути викладені відомості, необхідні для прийняття рішення митним органом стосовно можливості розміщення товару в даний режим (про заявника, товар, який ввозиться, термін переробки, підприємство – виробник та. ін.). Для прийняття рішення про можливість розміщення товарів у режим переробки митними органами розглядаються економічні (захист інтересів українського товаровиробника, збільшення експорту готових виробів), технічні (можливість ідентифікувати перероблені товари в продуктах переробки, вимоги до технологічного процесу переробки)і адміністративні критерії (дотримання режиму переробки).

Дозвіл на розміщення товарів в режими переробки може бути скасовано митними органами у разі надання суб‘єктом неправдивих даних при розміщенні товарів у ці режими або порушень суб‘єктом зовнішньоекономічної діяльності законодавчо встановлених вимог під час використання режиму переробки.

Митні режими переробки допускають використання товарів тільки в чітко визначених цілях. Товари, що ввозяться в Україну чи вивозяться з її території в режимі переробки можуть використовуватись при дотриманні раніше установлених умов і вимог та тільки у визначених операціях по їх обробці, переробці з метою повної або часткової зміни складу цих товарів.

В процедурі застосування митного режиму переробки умовно можна виділити три етапи – надання режиму, безпосереднє використання і завершення його дії. При розміщенні товарів під зазначений режим має бути виконано ряд умов та вимог і відповідно до їх виконання вирішується питання про можливість надання режиму переробки в кожній конкретній ситуації.

 

< Попередня   Наступна >