Головна Науково-практичні коментарі Митний кодекс Глава 30 (ст.190-193) Стаття 192. Оформлення товарів у режимі реімпорту

Стаття 192. Оформлення товарів у режимі реімпорту

Митний кодекс - Глава 30 (ст.190-193)
120

Стаття 192. Оформлення товарів у режимі реімпорту

Оформлення митним органом товарів у режимі реімпорту можливе лише за умови, що товари, заявлені у режим реімпорту, можуть бути ідентифіковані як такі, що були раніше експортованими товарами.

У ході митного контролю повинна підтверджуватись ідентичність товарів, які розміщуються під митним режимом реімпорту, товарам, що були вивезені у митному режимі експорту, факт і момент їх вивозу, а також те, що товари походять з України.

Таке підтвердження повинно здійснюватись способом, який не викликає сумніву у посадових осіб митних органів у справжності та достовірності. Таким способом можуть бути: пред’явлення в митній орган сертифікатів, протоколів іспитів, висновків відповідних експертів та інших подібних документів державних органів.

Підтвердженням факту та моменту вивезення товарів служить вантажна митна декларація. При її відсутності та при непідтверджені дати вивезення не викликающим сумнів способом моментом вивезення товарів українського походження можливо вважати проведення експертизи відповідної установою (ТПП, митна лабораторія, тощо).

Обов’язковість доказу всіх перелічених обставин покладається на особу, що переміщує товари, а не на митний орган. При відсутності достовірних та підтверджених відповідними документами відомостей або у випадку виникнення сумніву у посадових осіб митного органу у їх справжності та достовірності розміщення товарів у митний режим реімпорту не допускається.

Товари, які ввозяться на митну територію України в режимі реімпорту, повинні підлягати сертифікації відповідно встановленого переліку товарів, затвердженого наказом Держстандарту від 30.08.02 р. №498.

 

< Попередня

  Наступна >
 
Авторизація
Пошук